Analýza BTC – co je třeba sledovat při dalším korekčním legu?

BTC pokračuje v korekčním legu
BTC pokračuje v korekčním legu. Zdroj: Shutterstock.com/Jiri Hera

BTC pokračuje v dlouhodobé korekční struktuře a z krátkodobého hlediska také znovu klesá. Tento pokles následují také mnohé altcoiny. Přesto však dominance hlavní kryptoměny nezaznamenala významnou změnu v trendu a neustále dosahuje klesajícího minima i maxima. Kde se nachází další support?

Bitcoin se v současnosti nachází v supportní oblasti, která končí zhruba na 45 500 $. Další support se následně nachází na hladině 41 000 $. V současnosti je pravděpodobné, že se cena nachází v dalším korekčním legu. Podstatné je, aby tento leg vytvořil vyšší lokální minimum než to poslední.

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

V naší VIP skupině každý den obchodujeme a analyzuje 50 párů na různé kryptoměny, forex a indexy. Přidej se do naší živé komunity a získej bezkonkurenční náhled do tržních analýz, díky kterým budeš mít přehled o všem, co se děje na trhu. >>> Objednat VIP členství <<<

Přečti si také: Analýza LTC – nachází se cena na dlouhodobém dně? Reverze není potvrzena

BTC stále hledá dno

Zformuje-li se rostoucí minimum, můžeme přemýšlet nad sideway strukturou. I tato struktura však může být pouze součástí korekční struktury. Od překonání rezistence z lokálních maxim jsme totiž poměrně daleko. V současné situaci tak nemůžeme identifikovat, zda byla korekce ukončena.

Při formování reverze trendu by bylo třeba dosáhnout i rostoucích objemů na straně býků. Ty absentují i v současnosti. I v případě, že korekce již našla své dno, potřebuje vychladnout a nabrat sílu.

Mohlo by tě zajímat:

Prezident Salvadoru Bukele se na Twitteru „obul“ do významného kritika Bitcoinu Petra Schiffa!

Island bojuje s nedostatkem elektrické energie – těžba kryptoměn bude zřejmě omezena

Dočkáme se oživení ceny BTC začátkem roku 2022? Trh musí nejprve vychladnout

Nejbohatší muž Asie vyzdvihuje blockchain a metaverzum – tvrdí, že jsme svědky digitální revoluce


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.