Prezident Salvadoru Bukele se na Twitteru „obul“ do významného kritika Bitcoinu Petra Schiffa!

Bitcoin Zlato Bukele Schiff
Bitcoin Zlato Bukele Schiff, zdroj: www.shutterstock.com/eivanov

Prezident Salvadoru Nayib Bukele oznámil, že jeho země vlastní 44 106 uncí zlata ve svých rezervách, které podle něj poslední dobu ztrácejí hodnotu.

Bukele vzkázal  nadšenci zlata a kritikovi Bitcoinu Petru Schiffovi, že pokud by loni Salvador prodal své rezervy zlata a koupil místo toho BTC, nyní by země měla o 204 milionů dolarů více.

Prezident si vyměňuje názory na Twitteru

Salvádorský prezident Nayib Bukele odhalil detail o zlatých rezervách své země v „diskusi“ na sociální síti Twitter s nadšencem zlata Petrem Schiffem.

Mohl o by tě zajímat: Projekt Floki Inu vstupuje do světa DeFi – oznamuje spolupráci s Chainlinkem!

Schiff totiž komentoval status prezidenta poté, co Bukele oznámil, že jeho země koupila další BTC. Kritik otce kryptoměn se na twitteru zeptal: „Uvidíme ještě mnoho takových poklesů. Kolik peněz daňových poplatníků máte v úmyslu ještě plýtvat?“

Prezident Salvadoru odpověděl: „Žádné. Už jsme v zelených číslech z našeho posledního nákupu za méně než 24 hodin. Víte, boomer, vlastníme 44 106 uncí zlata v našich rezervách. Jejich hodnota je 79 milionů dolarů, což je o 0,37 % méně než před rokem. Kdybychom ho prodali před rokem a koupili místo toho Bitcoin, měli bychom o 204 milionů dolarů víc,“ odpovídá Bukele.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Nayib Bukele se stává zajímavou osobností

V září se podobně vyjádřil i generální ředitel společnosti Microstrategy Michael Saylor. Ten řekl, že „kdybych si minulý rok vybral zlato namísto Bitcoinu, byla by to chyba v hodnotě několika miliard dolarů“. No a nedávno jeho společnost dokoupila 7 002 BTC, čímž zvýšila své zásoby na 121 044 mincí.

Připomínáme, že 7. září Salvador schválil Bitcoin jako zákonné platidlo vedle amerického dolaru. Avšak Salvador svým rozhodnutím nedá mnohým spát. Například takový Mezinárodní měnový fond (MMF) varoval před použitím BTC jako zákonného platidla. Negativní komentáře přicházejí také od jednotlivců. Guvernér Bank of England Andrew Bailey také vyjádřil obavy o Salvadoru a jeho „neortodoxním“ rozhodnutí.

Čti dál: Island bojuje s nedostatkem elektrické energie – těžba kryptoměn bude zřejmě omezena


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.