V Kazachstánu to nejde tak, jak se očekávalo: O „mining Bitcoinu“ se obávají čím dál víc!

Share This Post

Těžba Bitcoinu v Kazachstánu není tak jednoduchá, jak se zdálo. Země letos zaznamenala velký příliv těžařů, ale pokud se problémy s funkčností sítě a stabilní energií nevyřeší, bude nutné brát výrazně vyšší daně od minerů.

Masivní „migrace“ minerů největší kryptoměny z Číny do sousedního Kazachstánu přispěla k energetické krizi, kterou prezident této středoasijské země navrhl řešit pomocí jaderné energie.

Mohlo by tě zajímat: Světová značka oblečení Adidas vstupuje do světa kryptoměn!

Kazachstán má problémy s energií

Ministerstvo energetiky v Kazachstánu oznámilo 8procentní nárůst domácí spotřeby elektrické energie v průběhu roku 2021 právě kvůli těžařům kryptoměn. Do země se nastěhovalo nejméně 87 000 těžebních zařízení od čínských společností. Připomínáme, že letos se čínská komunistická vláda rozhodla celoplošně zakázat těžbu kryptoměn.

Výrazný nárůst poptávky vedl k deficitu elektrické energie a přispěl k nespolehlivým dodávkám energie, uvádí Kazakhstan Electricity Grid Operating Company. Prezident Tokayev se nedávno o tomto tématu vyjádřil na vládním setkání. Osobně si myslí, že vybudování jaderné elektrárny pomůže zmírnit „momentální chaos v elektrické infrastruktuře“ země.

„Pokud se na toto téma podíváme z dlouhodobého hlediska, je očividné, že budeme muset učinit nepříliš populární rozhodnutí, a to vybudovat jadernou elektrárnu.“

Jsi začínající nebo středně pokročilý obchodník? V naší komunitě traderů ti obchodování na burze půjde snáze. Ve skupině najdeš analýzy, denní update trhu, signály a samozřejmě kompletní video návody od základů až po profesionální obchodní systémy. Pouze do konce tohoto měsíce s 50% Black Friday slevou. 

»»» Chci objednat členství se slevou! «««

Mining v Kazachstánu se bude ještě intenzivně řešit

Prezident Tokayev přímo neobviňuje těžaře Bitcoinu. Nicméně uznává, že se nedaří sledovat všechny, a tak přibližně 1,5 miliardy USD v čistých příjmech nebudou tak brzy zdaněné. Nedostatek energie už dokonce přinutil jednu těžařskou společnost (Xive) opustit Kazachstán. Didar Bekbau, spoluzakladatel Xive, na twitteru sdílel, že musel zrušit práci společnosti z důvodu výrazně omezené dodávky elektrické energie.

„Je trochu smutné, že jsme museli vypnout naši těžební farmu v jižním Kazachstánu. Poslední várka těžebních zařízení je připravena k odeslání. Tolik práce za tím vším, ale naděje jsou zničeny. Riziko práce,“ zveřejnil CEO společnosti XIVE.

Kazachstán zůstal momentálně domovem pro přibližně 50 registrovaných těžařských společností.

Čti dál: Bitcoin zatím nepředstavuje pro ekonomiku žádné velké riziko, říká úředník Bank of Canada

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...