Bitcoin zatím nepředstavuje pro ekonomiku žádné velké riziko, říká úředník Bank of Canada

BITCOIN NENÍ HROZBOU
BITCOIN NENÍ HROZBOU. Zdroj: shutterstock.com/EbAdventurePhotography
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Podle náměstka guvernéra Bank of Canada Paula Beaudryho nepředstavují kryptoměny, jako je Bitcoin (BTC), žádné významné riziko pro finanční systém.

Na otázku, zda jsou kryptoměny rizikem, náměstek guvernéra odpověděl, že Bank of Canada si dosud nemyslí, že kryptoměny se „vyvíjejí způsobem, který vytváří systémový typ rizika pro finanční systém“. Je to proto, že kryptoměny jsou „z finančního systému zcela odstraněny“.

Ale jak se kryptotrh zvětšuje a investuje do něj čím dál více lidí, krypto se stává větším rizikem, což by mohlo znamenat určitou úroveň zranitelnosti. Ještě nejsme ve fázi, kdy bychom si mysleli, že je to velké riziko pro ekonomiku, ale je to něco, co velmi bedlivě sledujeme.”

Jsi začínající nebo středně pokročilý obchodník? V naší komunitě traderů ti obchodování na burze půjde snáze. Ve skupině najdeš analýzy, denní update trhu, signály a samozřejmě kompletní video návody od základů až po profesionální obchodní systémy. Pouze do konce tohoto měsíce s 50% Black Friday slevou. 

»»» Chci objednat členství se slevou! «««

Mohlo by tě zajímat: Manažeři hedgeových fondů upřednostňují Bitcoin před zlatem: Je to lepší uchovatel hodnoty!

Beaudry také zdůraznil, že klasické kryptoměny nehrají v platbách velkou roli, protože investoři nakupují BTC „hlavně za účelem spekulace“.

Existují však také digitální aktiva, jako jsou stablecoiny, které jsou kryty fiat měnami, jež by mohly potenciálně hrát větší roli v platbách, řekl. „To je něco, na co také dohlížíme,” dodal Beaudry.

Bitcoin a kryptoměny v Kanadě

Kanada je jedna z mála zemí, které jsou kryptoměnám nakloněny, a stala se jednou z prvních jurisdikcí na světě, která schválila burzovně obchodovaný fond Bitcoinů. Kanada je také oblíbeným místem pro globální těžaře kryptoměn a řadí se na čtvrtou příčku z hlediska hash ratu podle Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index k srpnu 2021.

Bank of Canada navzdory progresivnímu vývoji a přijetí kryptoměn již dříve vyjádřila určitou skepsi ohledně kryptoměn. V květnu kanadská centrální banka uvedla, že digitální aktiva, jako je Bitcoin, zůstávají vysoce rizikovými navzdory přijetí institucionálními investory.

Přečti si také: Burza eToro oznámila vyřazení projektů Cardano a Tron z nabídky – Proč?


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.