Manažeři hedgeových fondů upřednostňují Bitcoin před zlatem: Je to lepší uchovatel hodnoty!

Bitcoin vs. zlato
Bitcoin vs. zlato, zdroj: www.shutterstock.com/InkDrop
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Rostoucí počet manažerů hedgeových fondů a institucionálních investorů už nějakou dobu upřednostňuje Bitcoin před zlatem. Kryptoměnu vidí jako lepšího držitele hodnoty a „jistější zabezpečení před inflací“.

Jaké mají tedy názory či predikce ceny?

Novogratz a Scaramucci vidí světlou budoucnost

Jako prvního zastánce kryptoměny vám přinášíme generálního ředitele Galaxy Digital Holdings Mika Novogratze. Ten tvrdí, že Bitcoin je lepším uchovatelem hodnoty než zlato.

Novogratz řekl: „Můj názor nadále zůstává takový, že zlato zde bylo dlouhou dobu a dalo se do něj dobře investovat. Avšak odkdy se Bitcoin dostal na trh, zlato doslova ‚rozdrtil’.“

Mohlo by tě zajímat: Hillary Clintonová varuje před kryptoměnami: budou prý destabilizovat národy, ale věří v silný dolar!

Kryptoměnový optimista Novogratz dále dodal, že „Bitcoin je mnohem lepší alternativa uchování hodnoty a je čím dál tím více akceptován a uznáván. V současnosti je po celém světě více než 200 milionů lidí, kteří jsou součástí ekosystému, a počet neustále roste.

Dalším nadšencem Bitcoinu je zakladatel společnosti Skybridge Capital Anthony Scaramucci. Ten očekává, že BTC překoná zlato „levou zadní“. K tomu dodal, že Bitcoin je teprve na začátku své cesty a předpovídá, že cena „úplně v pohodě“ dosáhne 500 000 dolarů. Vyzývá investory, aby obrátili pozornost na „otce kryptoměn“.

Jsi začínající nebo středně pokročilý obchodník? V naší komunitě traderů ti obchodování na burze půjde snáze. Ve skupině najdeš analýzy, denní update trhu, signály a samozřejmě kompletní video návody od základů až po profesionální obchodní systémy. Pouze do konce tohoto měsíce s 50% Black Friday slevou. 

»»» Chci objednat členství se slevou! «««

Globální banky přiznávají, že Bitcoin předbíhá zlato

Globální investiční banka JPMorgan v říjnu uvedla, že institucionální investoři vyměňují „zlato za Bitcoin“. Analytici z banky se vyjádřili, že institucionální investoři začínají vkládat své peníze do Bitcoinu, protože ho vidí jako bezpečnější zabezpečení před inflací.

Ve společnosti Goldman Sachs také prohlásili, jak vidí stahování finančních prostředků ze zlata do BTC. Výkonný ředitel tvrdí, že „zlato předběhlo stříbro, ale Bitcoin předběhl oba“.

Společnost Microstrategy uvedla, že se loni vyhnula „chybě v hodnotě několika miliard dolarů“. Rozhodla se totiž raději investovat do BTC než do zlata. Generální ředitel Michael Saylor nedávno v rozhovoru uvedl, že hlavní kryptoměna se stane aktivem s tržní kapitalizací 100 bilionů dolarů a podle něj bude růst „donekonečna“.

Čti dál: Elon Musk se opět hlásí o slovo – tentokrát kritizuje fiatové měny


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.