Investoři upřednostňují shitcoiny před Bitcoinem! Je to chyba, tvrdí známý kryptoinvestor

Investoři
Investoři. Zdroj: shutterstock.com/Autor:%20TeeStocker
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Navzdory zvýšenému přijetí nelze popřít, že celé odvětví kryptoměn je vnímáno jako vysoce riziková investice. Ve skutečnosti investoři odmítají neustálou volatilitu trhu, podvody, hackerské útoky, tahanice a spekulace, které sužují trh.

To vše je možná ještě pravděpodobnější v sektoru DeFi. Zejména proto, že se letos v této oblasti uskutečnily hacky v hodnotě přes 10 miliard dolarů.

Podnikatel v oblasti kryptoměn Erik Voorhees v nedávném podcastu poznamenal, že hlavním důvodem těchto zločinů je nedostatek vzájemných recenzí a informací o pozadí z těchto protokolů.

“Jakýkoli nový projekt v DeFi je z definice mnohem riskantnější než základní řetězec Ethereum, a ten je sám o sobě riskantnější než Bitcoin.”

Přečti si také: Je nyní správný čas nakoupit Bitcoin?

To ovšem není důvod vzdát se Bitcoinu

Za zmínku však stojí, že se domnívá, že by to nemělo oslabit důvěryhodnost celého sektoru.

Během stejného podcastu tuto myšlenku podpořil Alex Gladstein, výkonný ředitel Human Rights Foundation, který obhajuje používání Bitcoinu. Naznačil, že nárůst aktivity DeFi začíná připomínat finanční krizi, jejímž prostřednictvím se v roce 2009 zrodil Bitcoin.

Dokonce i Bank of England nedávno prošla podobnými poznámkami, když tvrdila, že neregulovaný růst trhu by mohl vést k velmi podobnému ekonomickému zhroucení.

Gladstein srovnával současný nárůst meme coinů, jako jsou Dogecoin a Shiba Inu, s rizikovými hypotékami zajištěnými cennými papíry, které byly prodány investorům během americké bubliny na bydlení.

Jsi začínající nebo středně pokročilý obchodník? V naší komunitě traderů ti obchodování na burze půjde snáze. Ve skupině najdeš analýzy, denní update trhu, signály a samozřejmě kompletní video návody od základů až po profesionální obchodní systémy. Pouze do konce tohoto měsíce s 50% Black Friday slevou. 

»»» Chci objednat členství se slevou! «««

Investoři dávají šanci shitcoinům

V poslední době se těmto mincím podařilo překonat tržní kapitalizace kvalitnějších coinů, jako jsou Litecoin či Uniswap.

Vzestup těchto altcoinů také vedl k tomu, že mnoho nových investorů považovalo Bitcoin za „boomerskou minci“ s menším počtem případů použití a ziskovostí než u alternativních tokenů. Předchozí studie odhalily podobné výsledky, přičemž mnoho mileniálů preferovalo spekulativní coiny s vysokým výnosem před BTC.

Gladstein věří, že tato preference bude politováníhodná: “Představte si, že za deset let bude tolik smutku a lítosti nad tou perspektivou, která je v kryptoprostoru skutečně dominantní. Každý si bude přát, aby si dříve koupil více Bitcoinů.”

Mohlo by tě zajímat: Binance Smart Chain ignoruje požadavky uživatelů – tisíce vývojářů vyjádřilo kritiku


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.