Celková uzamčena hodnota Defi dosáhla 200 miliard dolarů

DeFi
DeFi. Zdroj: Shutterstock, Vladimir Kazakov
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Sektor decentralizovaných financí přežívá v roce 2021 obrovský boom, jenž předpokládal málo kdo. Celková uzamčena hodnota Defi se dle nejnovějších údajů vyšplhala až na 200 miliard dolarů.

Může tě zajímat: Čekají Dogecoin výrazné změny? Spoluzakladatel Billy Markus v tom má jasno

Popularita Defi narůstá

Nejnovější údaje poskytl portál DeFiLlama, podle kterého je současná vázaná hodnota Defi protokolů na úrovni 200 miliard dolarů. Zajímavé je, že od konce června se tato hodnota více než zdvojnásobila.

Uzamčena hodnota Defi. 
Uzamčena hodnota Defi. Zdroj: DeFiLlama

Každopádně portál DeFiLlama zkoumá protokoly v rámci několika blockchainů v čele s ETHSOL či AVAX. Tím pádem jde o poměrně široký údaj. Samozřejmě největší část je soustředěna v síti Ethereum. Jde o hodnotu přibližně 140 miliard dolarů. Následuje Binance Smart Chain s 18,5 miliardami dolarů a Solana s hodnotou 11,7 miliard dolarů.

Může tě zajímat: TOP 3 kryptoměny s potenciálem vytvořit velké zhodnocení do konce roku

Chceš rychle nakoupit / prodat kryptoměny a neplatit obrovské sumy za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokrádá na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

Ve statistice byly zahrnuty i škálovací sítě, které jsou postaveny na základech ETH. Jde zejména o Polygon, Arbitrum a Optimismus.

Jak již bylo zmíněno, Ethereum stále kraluje sektoru Defi. Jeho dominance však výrazně klesla. Začátkem ledna byla dominance na úrovni 98 %. Aktuálně je to už jen 68,5 %.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.