Glassnode analýza BTC – Hodleři akumulují navzdory 5 měsíčnímu maximu

Glassnode on chain analýza BTC.
Glassnode on chain analýza BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Yuri Shebalius
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Poskytovatel analytických služeb Glassnode uvádí, že dlouhodobí držitelé BTC odmítají prodávat. A to i přesto, že se trhy zvýšily na pětiměsíčné maximum. Glassnode vydal novou týdenní zprávu Week on Chain 11. října. V ní uvedl, že peněženky, které nezaznamenaly odliv více než 155 dní v současnosti obsahují téměř 13,3 milionů Bitcoinů (70 % nabídky).

Zpráva uvádí, že dlouhodobí držitelé za posledních sedm měsíců zvýšili své úspory o více než 2,37 milionu Bitcoinu (zhruba 134 miliard dolarů v běžných cenách). Jelikož ve stejném období mineři vytěžili pouze 186 000 BTC, Glassnode soudí, že dlouhodobé velryby hromadí 12,7krát více BTC, než bylo vytvořeno jako nová nabídka.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si ho nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Může tě zajímat: Čekají Dogecoin výrazné změny? Spoluzakladatel Billy Markus v tom má jasno

Prudký nárůst aktivity v síti BTC

Přestože dlouhodobí držitelé odmítají prodávat, Glassnode zaznamenal nárůst aktivity v řetězci, protože cena Bitcoinu se 12. října vyšplhala na maximum 57 860 dolarů.

V říjnu se počet aktivních adres v řetězci zvýšil o 19 % na 291 000. Toto číslo jsme neviděli od prosince 2020. Glassnode naznačil, že prudký nárůst aktivity by mohl předpovídat další vzestupnou dynamiku.

Zpráva také zaznamenala nárůst mediánu velikosti transakce na zhruba 1,3 BTC za převod. To naznačuje zvýšení toků kapitálu institucí v řetězci. V průběhu srpna průměrná velikost transakce klesla až na 0,6 BTC za jeden převod.

Minulý týden zaznamenala síť Bitcoinu své dosud nejvyšší denní vyrovnání hodnoty 31 miliard dolarů. Dne 12. října Glassnode oznámil, že zůstatky Bitcoinu na centralizovaných burzách klesly na tříleté minimum 2,4 milionu.

Může tě zajímat: TOP 3 kryptoměny s potenciálem vytvořit velké zhodnocení do konce roku


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.