Coinbase otevírá trh NFT – kdy bude platforma spuštěna?

Coinbase vstupuje na trh NFT.
Coinbase vstupuje na trh NFT. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Významná kryptoburza Coinbase oznámila, že otevírá seznam čekatelů pro NFT, který uvádí na trh koncem tohoto roku. V úterý na blogu viceprezident společnosti Coinbase pro produkty a ekosystém Sanchan Saxena uvedl, že trh NFT umožní svým uživatelům razit, nakoupit, objevovat a předvádět tokeny na bázi Etherea.

Podle Saxena tato nabídka umožní tvůrcům udržet si kontrolu nad svými uměleckými díly “prostřednictvím decentralizovaných smluv a transparentnosti metadat” se všemi NFT v řetězci.

Oznámení přichází poté, co kryptoburza FTX a její dceřiná společnost se sídlem v USA představily stejný trh NFT. A to napříč řetězci prostřednictvím blockchainu Etherea a SolanaBinance, největší kryptoburza na světě, vstoupila na trh NFT v červnu spuštěním trhu zaměřeného na minimalizaci transakčních nákladů.

Může tě zajímat: Čekají Dogecoin výrazné změny? Spoluzakladatel Billy Markus v tom má jasno

Bude Coinbase na vrcholu trhu NFT?

Se 68 miliony ověřených uživatelů a 8,8 miliony aktivních uživatelů měsíčně od 2. čtvrtletí 2021 by vstup Coinbase do průmyslu NFT mohl poskytnout konkurenci. Coinbase by se dělila o trh s hlavními konkurenty jako jsou OpenSea a Rarible. Platforma OpenSea používá hlavně Ethereum, které dominuje prodeji na trhu NFT.

Podle údajů DappRadar byl celkový objem transakcí na serveru OpenSea v době publikování 8,7 miliardy dolarů, což z něj činí největší tržiště NFT. Na druhém místě se umístil prodej NFT prostřednictvím hry Axie Infinity s 2,5 miliardami dolarů.

Může tě zajímat: TOP 3 kryptoměny s potenciálem vytvořit velké zhodnocení do konce roku


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.