Solana představuje až 86,6 % z týdenního přílivu do kryptoinvestičních produktů

Zdroj: Shutterstock.com/Natchapol18
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Institucionální obchodníky momentálně zajímá hlavně Solana, zatímco poptávka po ETH a BTC se vyrovnává. Investiční produkty SOL představovaly v minulém týdnu obrovských 86,6% z celkového přílivu do kryptoinvestičných produktů.

Podle CoinShares Digital Asset Fund Flows Weekly zaznamenaly investiční produkty Solana mezi 6. a 10. září příliv 49,4 milionů dolarů. Kombinovaný celkový příliv kryptoinvestičných produktů se za týden rovnal 57 milionům dolarům. SOL zaznamenala meziroční nárůst o 275 %, což představuje 86,6 % z celkového přílivu.

Rostoucí zájem o produkty Solana se shodoval s tím, že cena SOL ve stejném období stoupla o 36 %. Produkty digitálních aktiv zaznamenávají růst již čtvrtý týden za sebou, přičemž poptávka po altcoinech výrazně převažuje produkty BTC. Ty zaznamenaly minimální příliv, jen 200 000 dolarů.

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Solana vede altcoiny

Příliv byl také částečně kompenzován institucionálními investory. Ti snížili expozici vůči ETH v hodnotě 6,3 milionu dolarů, protože cena aktiva v průběhu týdne klesla o 10 %.

StormGain

Cardano očekávalo zavedení inteligentních smluv 13. září. Institucionální toky sledující ADA přesto zaznamenaly ve srovnání s předchozím týdnem pokles o 46 %.

Podle odhadů CoinShares institucionální správci aktiv v současnosti představují celkové AUM 56,3 miliard dolarů dohromady. To představuje pokles o 9 % ve srovnání s předchozím týdnem. Grayscale zůstal dominantní a představoval 74 % AUM se 41,8 miliardami dolarů.

Může tě zajímat: Přijímání BTC v Salvadoru – kupí se technické problémy s peněženkou

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.