Přijímání BTC v Salvadoru – kupí se technické problémy s peněženkou

BTC v Salvadoru. Zdroj: Shutterstock.com/Lukasz Stefanski
BTC v Salvadoru. Zdroj: Shutterstock.com/Lukasz Stefanski
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Salvadorskou vládu trápí problémy s digitální peněženkou pro BTC – Chivo. Technické chyby by mohly obyvatele odradit od přihlášení se do aplikace propagované prezidentem Nayibem Bukeleem.

Podle rozhovorů s uživateli, stížnosti a problémy byly s přístupem k peněžence časté. Problém byl také s výběrem peněz z bankomatů a ověřováním údajů i s tím, že vláda neuložila bonus ve výši 30 $:

“Chci vidět, jestli si můžu něco koupit, ale nedovolí mi to ani vstoupit,” říká podle zkušenosti obyvatel Salvadoru. “Měli se připravit více.”

Stížnosti uživatelů se hromadily i v Apple App Store a na Google Play:

“Stáhl jsem to a zadal všechny své údaje. Nyní, když se chci znovu přihlásit, mi to nedovolí a nerozpozná můj PIN ani identifikátor obličeje. Nemám jiné možnosti. Popravdě řečeno, opravdu špatná aplikace!” řekl jeden uživatel.

StormGain

Přečti si také – Salvadorské dluhopisy trpí, protože zákon o BTC nabývá účinnosti

Nedůvěra vůči BTC

Společnost Chivo, která slibuje transakce bez provizí, byla několikrát odpojena, aby odstranila závady. Cílem Bukeleho administrativy je, aby si 2,5 milionu občanů – asi 39 procent populace – stáhlo Chivo.

Tvrdil, že BTC by občanům umožnil ušetřit 400 milionů dolarů každý rok na provizích za remitence. Mnoho lidí, kteří posílají, nebo dostávají, dolary do Salvadoru, však Bitcoinu nedůvěřuje. Někteří vyjádřili obavy ze ztráty peněz vzhledem k vysoké volatilitě kryptoměny.

Bitcoin podle údajů společnosti Refinitiv zaznamenal v tomto roce denní pohyby o 10 procent nebo více 10krát, stejně jako v letech 2020 a 2019. Občané se bojí volatility tohoto digitálního aktiva.

Mohlo by tě zajímat – Historický moment pro Bitcoin! El Salvador nakoupil 400 Bitcoinů

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.