Analýza BTC – korekce pokračuje, kde se nachází klíčový support?

BTC je stále v korekci. Zdroj: Shutterstock.com/Marc Bruxelle
BTC je stále v korekci. Zdroj: Shutterstock.com/Marc Bruxelle
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC se stále nachází v korekci a posledním propadem to potvrzuje. Znovu totiž cena respektovala MA21 na periodě 4H. Následně mírný propad Bitcoinu stáhl s sebou i altcoinový trh, což se projevilo pouze v mírném růstu dominance. Kde se nachází další support hlavní kryptoměny?

Bitcoin pokračuje v krátkodobé sideway struktuře a pravděpodobně směřuje na nový support 44 000 $. Tento support je prvním targetem předchozího růstu z 29 000 $ na 53 000 $. Nachází se totiž na 38,2% retracementu právě z tohoto růstu. Navíc poslední maximum vzniklo na point of control, což také potvrzuje spíše medvědí scénář.

btc, Analýza BTC – korekce pokračuje, kde se nachází klíčový support?, TRADING11
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Přečti si také předcházející analýzu – Analýza BTC – korekce není ukončena, zůstáváme ale dlouhodobě bullish

BTC stále v korekci

Další support se nachází na hladině 42 150 $, kde se nachází týdenní MA21. Zároveň nás zajímá i hodnota 41 000 $, která v minulosti oddělovala akumulační zónu od současného rostoucího trendu. Klíčová supportní zóna je tedy mezi 42 000 a 41 000 $. Pokud cena vytvoří dlouhodobé lokální minimum někde v této oblasti, půjde o skvělou příležitost k dokupování.

StormGain

Na druhou stranu však cena krátkodobě může spadnout i pod tento support. Pokud bychom tam spadli na delší období, na růst si ještě počkáme. Naopak býčí target je na hladině 47 100 $, což představuje horní hranici současné sideway struktury. Objemy jsou stále minimální, a tedy v blízké budoucnosti pravděpodobně dojde k vyšší volatilitě.

Mohlo by tě zajímat – Analýza BTC, ADA, LTC, UNI – nerozhodnost Bitcoinu otevírá dveře altům

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.