Analýza BTC – korekce není ukončena, zůstáváme ale dlouhodobě bullish

BTC je dlouhodobě bullish. Zdroj: Shutterstock.com/TeeStocker
BTC je dlouhodobě bullish. Zdroj: Shutterstock.com/TeeStocker
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC pokračuje v klesajícím trendu a cena stále respektuje MA21 na periodě 4H. Mezitím mnoho altcoinů tento indikátor již prorazilo a dosáhlo lepšího retracementu než hlavní kryptoměna. To se odrazilo i na dominanci, která znovu klesla pod 41 %. Objemy stále klesají a jejich minimální hodnota je předzvěst zvýšení volatility.

Bitcoin sice vytváří klesající maxima, avšak cena zatím nevytvořila klesající minima. Krátkodobě jsme tedy sideway v rámci korekce. Pokud překonáme MA21, nejbližší target je na hladině horní hranice sideway struktury 47 100 $. Jestli cena ze sideway struktury vyletí směrem dolů, první target je na hladině 44 000 $. Tento target vyplývá z 38,2% retracementu celého předešlého rostoucího trendu z 29 000 $ na 53 000 $.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Vyzkoušej náš produkt VIP signály! Co v něm najdeš? Kompletní přehled, analýzy a signály na 50 párů. Každý den pro tebe naši tradeři připravují kompletní náhledy do jejich aktuálně otevřených obchodů. Zároveň získáš přístup na pravidelné streamy a webináře zcela zdarma. >>> Chci koupit VIP členství <<<

Přečti si také – Analýza BTC – kde se nachází ideální zóna na dokupování?

BTC je krátkodobě sideway, dlouhodobě bullish

Další target, který je zatím pro Bitcoin nejvíce medvědí, je na zóně od 42 300 $ do 41 000 $. Jde o klíčovou supportní hladinu, kterou by cena měla udržet, pokud má rostoucí trend pokračovat. Hodnota 42 300 $ představuje MA21 na týdenním grafu a jedná se o supportní indikátor z historického hlediska. Druhá hodnota 41 000 $ představuje horní hranici předešlé dlouhodobé akumulační zóny.

StormGain

RSI mezitím konverguje s grafem a objemy jsou na minimálních úrovních. Pravděpodobně brzy dojde ke zvýšení objemů a také volatility. Z dlouhodobého hlediska se sentiment nezměnil a stále jsme v trendu. Pokud cena vytvoří dlouhodobé minimum nad 41 000 $, půjde o skvělou příležitost dokupovat před dalším bull runem.

Mohlo by tě zajímat – Dogecoin poroste do konce roku o 100 %, tvrdí někteří analytici

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.