LUNA narostla už o 750 %! Co stojí za tímto raketovým trendem?

LUNA na novém ATH. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov
LUNA na novém ATH. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

LUNA je blockchainový protokol zaměřený na vybudování globálního platebního systému poháněného stablecoinem UST. Nedávno se dostal na nové historické maximum na úrovni 46 dolarů. Údaje z TradingView ukazují, že od 20. července se cena LUNA vyšplhala o 750 % výše na rekordní maximum 46 dolarů.

LUNA/USD 1D. Zdroj: TradingView
LUNA/USD 1D. Zdroj: TradingView

Rychlý růst také zvýšil celkovou uzamčenou hodnotu (TVL) na protokolu Terra na nové historické maximum 7,83 miliardy dolarů 5. září. Tím se Terra stala podle DeFi Llama čtvrtou platformou blockchainu podle TVL.

Terra TVL. Zdroj: Defi Llama
Terra TVL. Zdroj: DeFi Llama

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Přečti si také – Token LUNA vzrostl o 281 % – 9. září přijde důležitá aktualizace

Nová iniciativa financování zvyšuje cenu LUNA

Informační kanál Twitteru ukazuje, že nárůst cen následoval po vyhlášení “Project Dawn“. Jde o novou iniciativu financování ekosystému Terra, která má pomoci zlepšit kritickou infrastrukturu a urychlit růst ekosystému.

StormGain

Podle spoluzakladatele společnosti Terra Do Kwona Project Dawn vyčlenil 150 milionů dolarů. Ty poslouží na “vybudování základní přispívající organizace Cosmos, investice do infrastruktury uzlů ekosystému a diverzifikaci infrastruktury pro validátory”.

Dalším zdrojem vzrušení pro komunitu Terra je nadcházející spuštění její inovace na síť mainetu Colombus-5 29. září. Podle projektu jde o “nejdůležitější aktualizaci sítě Terra na hlavním serveru”.

Kromě vývoje hlavního protokolu cena těžila i z rozšíření ekosystému Terra. Ten přinesl nové protokoly DeFi jako spuštění AlphaDeFi a začal přitahovat likviditu.

Mohlo by tě zajímat – Dogecoin poroste do konce roku o 100 %, tvrdí někteří analytici

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.