Co můžeme očekávat po spuštění hard forku? Způsobí Cardano převrat?

Cardano. Zdroj: Shutterstock, Firnthirith
Cardano. Zdroj: Shutterstock, Firnthirith
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Jedna z nejočekávanějších událostí roku ve světě kryptoměn se blíží. Brzy se spustí hard fork sítě Cardano s názvem Alonzo. Příjezd funkčních inteligentních kontraktů do sítě může být obrovským převratem na celém trhu. Pokud se tento upgrade podaří, může se toho udát opravdu velmi mnoho.

Způsobí Cardano převrat?

I když poslední události pro síť Cardano nedopadly příliš pozitivně, uvidíme, co se stane po hlavním spuštění hard forku. Testovací fáze ukázala mnoho problémů. Zdá se však, že investory to neodrazuje.

Přečti si také: Cardano má obrovské problémy s novými funkcemi – jak to ovlivní cenu ADA?

Každopádně porovnání dvou největších konkurentů Cardano vs. Ethereum ukazuje dost velkou šanci na to, že bude Cardano vítězem tohoto souboje.

Výhody pro Cardano jsou v tomto případě jasné. Síť dokáže zpracovat mnohem více transakcí za sekundu (aktuálně 250 TPS) než v případě ETH (15 TPS). Další otázkou jsou transakční poplatky. Pokud jste již v minulosti pracovali se sítí ETH, vysoké poplatky vám určitě neunikly. ADA má v tomto opět výhodu. Poplatky se pohybují v průměru na úrovni 4,2 USD. To je markantní rozdíl oproti ETH.

StormGain
Transakční poplatky v síti Cardano
Transakční poplatky v síti Cardano. Zdroj: Etherscan

Dalším důležitým faktorem ve prospěch Cardana je datum spuštění hard forku. Ten přichází v tom nejlepším možném období, neboť sektor NFT prožívá obrovský boom. Denní objemy se pohybují na úrovni 64 milionů USD. Uvidíme, jak se tedy zachovají vývojáři a zda přejdou na rychlejší a levnější síť.

Objemy na NFT tržišti OpenSea
Objemy na NFT tržišti OpenSea. Zdroj: Dune Analytics

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Pohled investorů

To, co se událo 7. září, bylo nečekané a u mnoha investorů to způsobilo strach. Aktuálně s velkým očekáváním kolem Alonzo se ale situace mění. Zdá se, že ADA je opět na býčí vlně. Nákupní objemy začínají opět růst.

Objemy nákupů Cardano
Objemy nákupů Cardano. Zdroj: AMBCrypto
PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.