Cardano spouští smart kontrakty po úspěšném hard forku

Cardano a smart kontrakty. Zdroj: Shutterstock.com/Dennis Diatel
Cardano a smart kontrakty. Zdroj: Shutterstock.com/Dennis Diatel
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Dne 12. srpna Cardano na twitteru uvedlo, že aktualizace byla úspěšně dokončena v epoše 290. To poprvé usnadnilo vytváření a realizaci inteligentních smluv na veřejném blockchainu.

Navzdory oslavám milníku společnost poznamenává, že je to teprve začátek projektu. Tvrdí, že nyní nastává období, kdy mise skutečně začíná. Společnost oznámila dokončení hard forku Alonzo, který představuje dlouho očekávanou funkci inteligentních smluv.

Hard fork Alonzo umožňuje psaní inteligentních smluv pro Cardano pomocí skriptů Plutus. Tým to popisuje jako “účelově vytvořenou platformu pro vývoj a implementaci inteligentních smluv využívající funkční programovací jazyk Haskell”.

Pokud chceš nakoupit Bitcoin , Ethereum či jiné kryptoměny, jednoznačně doporučujeme využít služeb burzy Binance. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu 5 % na obchodní poplatky.

Přečti si také – Cardano má obrovské problémy s novými funkcemi – jak to ovlivní cenu ADA?

StormGain

Cardano čelilo kritice

Cardano je veřejný blockchain, který založil spoluzakladatel Etherea Charles Hoskinson a vyvinula ho jeho výzkumná firma IOHK. Společnost se zavázala soupeřit s dominancí společnosti Ethereum v oblasti hostingu decentralizovaných financí (DeFi) a aplikací Web3.

Projekt si ale vysloužil kritiku za to, že navzdory uvedení na trh v září 2017 dosud neposkytoval funkčnost inteligentních smluv. Společnost také překonala problémy na začátku září. První Dapp spuštěný na testovací síti totiž zaznamenal problémy související s neúspěšným zpracováním souběžných transakcí.

ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView
ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView

Cena Cardana se mezitím obchoduje těsně pod ATH. V době psaní článku má ADA hodnotu 2,43 $. Pravděpodobně se vytváří nová sideway struktura před pokračováním dalšího růstu. ADA je stále i během této korekce jeden z top altcoinů, který zaznamenává retracement směrem nahoru.

Mohlo by tě zajímat – Analýza BTC, ADA, LTC, UNI – nerozhodnost Bitcoinu otevírá dveře altům

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.