Polkadot, Tezos a Cosmos – který projekt je perspektivnější?

Altcoiny. Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski
Altcoiny. Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Solana se stala jakýmsi vůdcem všech altcoinů, které ji chtějí následovat. Blockchainové protokoly druhé vrstvy prožívají nejlepší období. Projekty, které jsou kompatibilní s první vrstvou Etherea, ale zažívají boj. Polkadot, Tezos a Cosmos. Který z nich je perspektivnější?

Může tě zajímat: Přijímání BTC v Salvadoru – kupí se technické problémy s peněženkou

Polkadot, Tezos a Cosmos

Který altcoin je hodnotnější a zejména jaké má vyhlídky do budoucna? Zmíněné projekty přinesly hodlerům za poslední období opravdu krásné zisky. V případě tokenu ATOM je to za poslední měsíc zhodnocení o více než 92 %. Za stejné období vyrostly i projekty Tezos a Polkadot se 41%, resp. 73% ziskem.

polkadot, Polkadot, Tezos a Cosmos – který projekt je perspektivnější?, TRADING11
DOT/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Důležitý je poměr rezervních zásob a samotného toku na trhu. Pokud vezmeme v úvahu tento ukazatel, tak čím je poměr vyšší, tím je menší nabídka na trhu. A to je faktor, který navyšuje cenu aktiva.

polkadot, Polkadot, Tezos a Cosmos – který projekt je perspektivnější?, TRADING11
XTZ/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

DOT dosáhl hodnoty 10,01, následoval XTZ s hodnotou 13,76 a nakonec ATOM s 16,33. Z těchto údajů je tedy jasným vítězem ATOM.

StormGain

Z hlediska volatility je souboj těchto tří projektů poměrně vyrovnaný. Všechny kryptoměny mají poměrně slušný základ a příznivé prostředí pro další růst. DOT, XTZ i ATOM se pohybují pod úrovní 2, což dokazuje menší riziko dramatických pohybů směrem dolů a nahoru.

Přečti si také: LUNA narostla už o 750 %! Co stojí za tímto raketovým trendem?

Chceš nakoupit a obchodovat kryptoměny? Burza Binance je aktuálně nejlepší hodnocenou burzou na světě s velmi levnými poplatky za nákup. Vytvoř si nyní účet přes náš >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Můžeme očekávat další růst?

V případě nejperspektivnějšího tokenu ATOM se zdá být cesta nahoru volná. Na grafu ovšem evidujeme rezistenci na úrovni přibližně 31 USD. Pokud by se však zvýšil tlak ze strany býků, tradeři mohou očekávat, že ATOM překoná své historické maximum. V případě neúspěchu je bezpečnou zónou cenová úroveň 27 USD.

polkadot, Polkadot, Tezos a Cosmos – který projekt je perspektivnější?, TRADING11
ATOM/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

K situaci se vyjádřil i populární analytik Michael van de Poppe:

“Pokud bych si měl vybrat minci, která bude následovat Solanu a pochází z první vrstvy, byl by to buď Tezos, Polkadot nebo Cosmos. A vzhledem k jejich struktuře to vypadá opravdu velmi dobře.”

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.