Těžaři si hledají nový domov – kam mají namířeno po odchodu z Číny?

Share This Post

Před několika měsíci otřásly krypto světem zprávy, že těžaři budou muset opustit Čínu. Koncem května tohoto roku vyšlo najevo, že čínské úřady se připravují na zákaz těžby Bitcoinů. Mezi zakázané činnosti patří nákup i obchodování s kryptoměnami.

V důsledku těchto omezení míra hashování Bitcoinů ukázala jeden z největších poklesů v historii. Čínský podíl na těžbě Bitcoinu klesl od začátku roku až o 55 %!

Může tě zajímat: Cardano spouští smart kontrakty po úspěšném hard forku

Odchod – kam půjdou těžaři?

Jediným východiskem byl odchod do jiných zemí. Kam se tedy těžaři přestěhovali a které země se mohou stát novým centrem těžby?

První země – USA. Tento rok se více než čtyřnásobně zvýšil podíl na světové těžbě bitcoinu – ze 4,1 % na 16,8 %. Spojené státy za poslední roky budovaly svou hostitelskou kapacitu už dávno, a to i když kryptoměny zažívaly značný pokles. Americké těžební společnosti byly aktivní i tehdy, když o Bitcoin nebyl v roce 2017 tak velký zájem jako v současnosti. V Americe mají navíc jedny z nejlevnějších zdrojů energie na planetě, ze kterých – což je v souvislosti s BTC důležité – jsou mnohé obnovitelné.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si ho nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Kolosální země Asie

Druhá země – Kazachstán. Během tohoto roku prokázal silný růst svého podílu na těžbě Bitcoinů – nárůst z 1,4 % na 8,6 %. Kazachstán hraničí s Čínou, proto náklady na přepravu jsou levnější než například do USA. Podmínky na těžení v Kazachstánu jsou pro krypto těžaře velmi přijatelné.

Rusko také zvýšilo svůj podíl na světové těžbě, a to na 6,5 %. Ruská asociace kryptografického průmyslu a blockchainu (RACIB) v červenci 2021 poukázala na výhody těžby v zemi a na přebytek levné elektrické energie.

Těžaři samozřejmě nezmizí, jen změní svou polohu. Tím, že se zákony po celém světě neustále mění, je těžké předpovědět, ve které zemi se natrvalo usadí.

Čti dále: Analýza BTC – korekce pokračuje, kde se nachází klíčový support?

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...