Těžaři si hledají nový domov – kam mají namířeno po odchodu z Číny?

Krypto ban Čína. Zdroj: www.shutterstock.com/vectopicta
Krypto ban Čína. Zdroj: www.shutterstock.com/vectopicta
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Před několika měsíci otřásly krypto světem zprávy, že těžaři budou muset opustit Čínu. Koncem května tohoto roku vyšlo najevo, že čínské úřady se připravují na zákaz těžby Bitcoinů. Mezi zakázané činnosti patří nákup i obchodování s kryptoměnami.

V důsledku těchto omezení míra hashování Bitcoinů ukázala jeden z největších poklesů v historii. Čínský podíl na těžbě Bitcoinu klesl od začátku roku až o 55 %!

Může tě zajímat: Cardano spouští smart kontrakty po úspěšném hard forku

Odchod – kam půjdou těžaři?

Jediným východiskem byl odchod do jiných zemí. Kam se tedy těžaři přestěhovali a které země se mohou stát novým centrem těžby?

První země – USA. Tento rok se více než čtyřnásobně zvýšil podíl na světové těžbě bitcoinu – ze 4,1 % na 16,8 %. Spojené státy za poslední roky budovaly svou hostitelskou kapacitu už dávno, a to i když kryptoměny zažívaly značný pokles. Americké těžební společnosti byly aktivní i tehdy, když o Bitcoin nebyl v roce 2017 tak velký zájem jako v současnosti. V Americe mají navíc jedny z nejlevnějších zdrojů energie na planetě, ze kterých – což je v souvislosti s BTC důležité – jsou mnohé obnovitelné.

StormGain

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si ho nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Kolosální země Asie

Druhá země – Kazachstán. Během tohoto roku prokázal silný růst svého podílu na těžbě Bitcoinů – nárůst z 1,4 % na 8,6 %. Kazachstán hraničí s Čínou, proto náklady na přepravu jsou levnější než například do USA. Podmínky na těžení v Kazachstánu jsou pro krypto těžaře velmi přijatelné.

Rusko také zvýšilo svůj podíl na světové těžbě, a to na 6,5 %. Ruská asociace kryptografického průmyslu a blockchainu (RACIB) v červenci 2021 poukázala na výhody těžby v zemi a na přebytek levné elektrické energie.

Těžaři samozřejmě nezmizí, jen změní svou polohu. Tím, že se zákony po celém světě neustále mění, je těžké předpovědět, ve které zemi se natrvalo usadí.

Čti dále: Analýza BTC – korekce pokračuje, kde se nachází klíčový support?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.