Neuvěříte, jaké bizarní kryptoměny letos udělaly z lidí milionáře

Tokeny se psí tématikou.
Tokeny se psí tématikou. Zdroj: Shutterstock, Zie Project
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Tento rok byl nepochybně rok velkých zisků a zhodnocení. Některé kryptoměny udělaly i několik tisíc procentní zhodnocení. Část takzvaných big pump kryptoměn dokonce ještě takto před rokem byla na pokraji vymření a kousek od úplného ukončení svého fungování.

Dogecoin

Dogecoin je tento rok pravděpodobně druhou nejvíce diskutovanou kryptoměnou po celém světě. Několik tweetů Elona Muska dokázalo mobilizovat kryptoměnovou komunitu a investorů. Výsledek byl + 1 200% zhodnocení za několik týdnů. Z těch takzvaných hlavním a známých kryptoměn jako LTC, BTC a ETH, Dogecoin letos nemá konkurenta. Dokonce i nyní po velkém hype, když už se očkovalo, že Dogecoin spadne skoro na nulu, začíná pomalu opět růst a drží se nad supportem, který je na 0,2 USD. Doge v posledních měsících udělala z mnoha investorů milionářů.

Může tě zajímat: Čekají Dogecoin výrazné změny? Spoluzakladatel Billy Markus v tom má jasno

Shiba Inu

Další psí coin oproti Dogecoinu nejen že udělal, ale stále dělá z dalších lidí milionáře. Aktuálně pouze za poslední týden je v 60% zisku. Od zalistování na první velké burzy vytvořil několik tisíc procentní zhodnocení. Momentálně jde o 18 nejznámější kryptoměnu podle celkové hodnoty všech mincí a kapitálu.

Chceš nakoupit a obchodovat kryptoměny? Burza Binance je aktuálně nejlepší hodnocenou burzou na světě s velmi levnými poplatky za nákup. Vytvoř si nyní účet přes náš >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Internet Computer

Poměrně dost dobrý start po zalistování na burzu měla i kryptoměny ICP. Jistou dobu se tento altcoin nacházel na podobné úrovni jako ADA či Binance coin. Pak ale přišel velký pokles, ze kterého se aktuálně 24 nejznámější kryptoměna stále nevzpamatovala. Prakticky od zalistování na burzu tato kryptoměna klesá a vznikají pochybnosti kolem tohoto projektu. Nemuselo by být žádné překvapení, kdyby nejvíce ziskoví investoři okolo mince ICP byli právě vývojáři, kteří po rychlém nárůstu po zalistování na burzu všechno prodali a zabavili miliony dolarů. Díky tomu cena postupně rapidně klesá. Je však velmi diskutabilní, co se skutečně stalo. V každém případě každá firma by si představovala takový rychlý start a marketcap na úrovni mincí jako ADA či Binance coin. V současnosti je to spíše dead coin.

Může tě zajímat: TOP 3 kryptoměny s potenciálem vytvořit velké zhodnocení do konce roku

Mince Terra

Terra coin neboli i Luna nepatří zcela do kategorie bizarních měn. Ale i tak hodnota aktuální 11 nejznámější mince vypadá poměrně dost přepáleně. Dalo by se velmi diskutovat o tom, zda si tato kryptoměna zaslouží být na vyšším žebříčku z pohledu kapitalizace jako giganti typu Uniswap či například i Litecoin. Nemluvě o tom, že whitepaper této kryptoměny vypadá spíše jako na rychlo udělaná školácká práce, než dlouhodobý koncept fungování firmy. Možná budeme za několik let překvapení. Avšak k dnešnímu dni se tato kryptoměna spíše jeví jako pump & dump typu Peercoin nebo XEM. Tyto kryptoměny v minulosti měly stejně velký hype a nyní o nich už skoro nikdo nezakopne.

A jaká je tvá kryptoměna, na které si nejvíce zbohatl? Můžeš nám to napsat do komentářů.

Přečti si také: Shiba Inu přežila největší dump v historii – co bude dál?


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.