XRP zaznamenává silně vzestupný sentiment

XRP od Ripple
XRP od Ripple. Zdroj: Shutterstock, radhikarana
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Boj mezi společností Ripple a americkým SEC, komisí pro cenné papíry a burzu, i nadále pokračuje. I navzdory tomu však nativní token XRP zaznamenává nárůst, především co se týče využití. Tento týden dosáhl počet aktivních XRP adres nového historického maxima – více než 85 000 unikátních adres, které podle údajů společnosti Messari za poslední rok vzrostly o 836,13 %.

Silně býčí sentiment na XRP

Tyto historické pohyby naznačují, že sentiment je pro XRP silně vzestupný. Hlavními hybateli tohoto milníku mohou být částečně nedávné dohody, kterých společnost Ripple dosáhla s některými klíčovými partnery. Ještě ve středu společnost Ripple oznámila partnerství se skupinou Qatar National Bank Group (QNB Group), díky které bude společnost nápomocna bance při zajišťování přeshraničních plateb v Kataru.

“Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se společností QNBGroup, abychom v Kataru poskytli vylepšené přeshraniční platby a v konečném důsledku rozšířili služby převodu QNB na RippleNet na další trhy,” oznámili.

Ještě předtím společnost Ripple oznámila partnerství s bhutánskou centrální bankou za účelem dosažení podobného případu použití pro blockchain XRP. Královská měnová autorita (RMA) použije k vydání své digitální měny řešení CBDC společnosti XRPL.

Co číst dále?: Shiba Inu prežila najvětší dump v historii – co bude dál?

Další faktory a partnerství

Dalším faktorem také mohlo být oznámení společnosti Ripple o spuštění fondu ve výši 250 milionů dolarů na podporu tvůrců NFT.

Součástí milníku bylo také partnerství s NFT marketplaces mintNFT a Mintable, které integruje hlavní knihu XRP a poskytne vývojářům a uživatelům bezproblémový zážitek z NFT. Společnost očekává, že toto partnerství pomůže urychlit adopci tím, že přiláká širokou komunitu tvůrců, aby se účastnili a využívali NFT na blockchainu XRP.

Co číst dále?:TOP 3 kryptoměny s potenciálem vytvořit velké zhodnocení do konce roku

Právní bitva

Sentiment může být také pozitivní proto, protože právní bitva společnosti a SEC se pomalu otáčí ve prospěch fintechové společnosti. Zvláště v návaznosti na nedávné rozhodnutí soudkyně Sarah Netburnové, o přezkoumání některých komunikací SEC.

Právní tým Ripple postupně nachází trhliny v hlavních bodech žaloby. Pokud společnost vyhraje případ, může v dlouhodobém horizontu umístit XRP na nová maxima.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.