Investor Michael Burry kritizuje Shiba Inu – ani po 230% vzestupu v ní nevidí smysl

Burry kritizuje SHIBA INU,
Burry kritizuje SHIBA INU, zdroj: www.shutterstock.com/VladimirKazakov
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Manažer hedgeového fondu Michael Burry je známý svým předpovídáním finanční krize v roce 2008, která otřásla celým světem. Na Shiba Inu věru také dobrý názor nemá.

Má za to, že kryptoměna konkurující Dogecoinu (DOGE), Shiba inu (Shiba), je bezvýznamná a kritizuje ji, přestože za poslední týden vyletěla o více než na 230 %.

Co číst dále?: Shiba Inu prežila najvětší dump v historii – co bude dál?

Michael Burry kritizuje Shiba Inu

Michael Burry je známý tím, že jako první velký investor předvídal a profitoval z americké hypoteční krize, a to zejména v roce 2008. Účinkoval dokonce v knize “The Big Short” od Michaela Lewise.

Investor se podělil o svůj názor na kryptoměnu Shiba Inu: “Shiba inu (Shiba) je měna, která se snaží být alternativou Dogecoinu (DOGE), oblíbeného memecoinu. Na rozdíl od Bitcoinu, jehož počet je OMEZEN, má Shiba Inu dostupných mincí poměrně hodně. Jsou to neuvěřitelně velká čísla. Je to celé nesmysl,” míní investor.

Několik lidí však poukázalo na Burryho komentář a dokazují, že celkový počet Shiba je nyní “jen” 394 bilionů mincí.

Pokud chceš obchodovat nebo jen  nakupovat  kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si ho nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Kryptoměna získává popularitu

Představitelé Shiba Inu vysvětlují: ,,Zakladatel Ryoshi, který začal s tímto projektem, uzavřel 50 % mincí na Uniswapu a druhou polovinu ,,spálil” se spoluzakladatelem společnosti Ethereum, Vitalik Buterinem. Shiba se dostala do centra pozornosti zejména tehdy, když Buterin daroval své mince v hodnotě 1 miliardy dolarů na pomoc do Indie během nepříznivé situace s Covid-19.

Coinbase Pro oznámila možnost zakoupení kryptoměny na burze v červnu a později v září Shibata začala být k dispozici na kryptoburze Coinbase. Shiba má za poslední týden 235% vzestup. Kryptoměna se obchoduje za $ 0.00003100 a její tržní kapitalizace přesahuje 10.3 miliard dolarů.

Burry už dříve varoval před investováním do kryptoměn. Známý investor také upozorňoval, že vlády by mohly ,, ikvidovat” konkurenty ve finančním světě, a to včetně investorů Bitcoinu. ,,Nemám problém s Bitcoinem. Neshortuji ho, protože v krátkém čase je možné všechno.” Doplňuje Burry.

Co číst dále?:TOP 3 kryptoměny s potenciálem vytvořit velké zhodnocení do konce roku


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.