Analýza BTC – růst pokračuje, ale jeho sila postupně slábne

BTC pokračuje v rostoucím trendu.
BTC pokračuje v rostoucím trendu. Zdroj: Shutterstock.com/Pro Aerial Master
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC vytvořil lokální maximum na hodnotě 57 850 $ a krátkodobě stagnuje. Objemy také ztrácejí na síle a klesají. Klíčové bude sledovat zda se ceně podaří udržet MA21 a trend bude pokračovat. Poslední růst totiž nebyl tak výrazný, a proto je možné, že se blížíme k maximu, po kterém bude následovat korekční struktura.

Bitcoin nebyl při posledním růstu podpořen objemy a ani samotná cena nevytvořila silnější růst než ten předešlý. Nyní budeme sledovat support MA21, který je v době psaní článku 55 746 $. Následně se support nachází na předešlém maximu 53 000 $ a na 51 000 $, kde se nachází předchozí rezistence z maxim od ATH a může nyní posloužit jako support.

BTC / USD 4H.
BTC / USD 4H. Zdroj: TradingView

Takové analýzy se můžeš i sám naučit a sám dělat v naší VIP skupině. Naši profesionální tradeři pro tebe připravili 15 kurzů, kde najdeš více než 200 video tutoriálů. Zároveň jsou součástí členství i denní náhledy trhu od našich traderů, analýzy a signály. >>> Chci koupit VIP členství <<<.

Přečti si také: Kryptoměny jsou stále klíčem k ilegalitě – Europol zřejmě zadržel členy gangu Revilla!

BTC pokračuje v růstu, ale maximum se blíží

RSI z krátkodobého hlediska prorazilo negativní divergenci a vytvořilo výšší lokální maximum. Podle RSI je tedy ještě prostor pro další růst. Target, který sledujeme poslední 3 dny, je stále na hladině 59 000 $. Tato hodnota představuje předešlé maximum, které vzniklo pod ATH. Je třeba následně očekávat i korekční strukturu, protože se nacházíme už na páté vlně v rámci trendu.

Pokud cena bude mírně růst a objemy s RSI už také velmi nenarostou, tak je to jasným znakem oslabení trendu. V tom případě lze očekávat korekci, ale zatím to není potvrzeno a krátkodobě cena může jít ještě do rostoucího trendu.

Může tě zajímat: Miliardář a bitcoinový optimista Chamath Palihapitiya věří, že Bitcoin nahradil zlato!


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.