Jak funguje spalování mincí BNB a proč je to velmi důležitá fundamentální událost na kryptotrhu

Binance coin spalování minci
Binance coin spalování minci, zdroj: shutterstock.com/Autor: Kuklos
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Spalování mincí si můžeme představit jako něco, jako když centrální banka stáhne z oběhu jisté množství peněz. Tyto peníze se navždy zničí a odstraní z oběhu. Takový systém funguje například na Ethereu nebo na Binance Coinu. Právě burza Binance přišla ještě 4 roky zpět s tímto nápadem postupně stahovat mince z oběhu a zvyšovat tak reálnou hodnotu každé mince, která nadále zůstane mezi investory a obchodníky.

Jak to funguje?

Původní whitepaper burzy Binance uváděl, že burza spálí 20 % svých čtvrtletních zisků v BNB, které vydělá. Whitepaper byl změněn v roce 2019 za účelem odstranění takového systému, což znamená, že již není jasné, kolik BNB se spálí. Podle posledních vyjádření burzy se průměrně každý čtvrtek stáhne z oběhu přibližně 2 miliony mincí. Ročně to tedy vychází na 8 milionů. Vždy ale záleží na ziscích, které burza má. V přepočtu na celkové množství mincí, které je omezeno na 200 milionů, burza průměrně ročně stáhne z oběhu 4 %. Aktuálně namísto původních 200 milionů je již v oběhu pouze 166 801 148 těchto kryptoměn. Pálení se má zastavit na počtu 100 milionů mincí, což se očekává přibližně za 15 let. Od tohoto momentu už nové mince nebudou vytvořeny (což nejsou mimochodem ani teď) a nebudou ani žádné staženy z oběhu. Pokud to burza nezmění, bude dán přesný počet 100 milionů mincí BNB.

Binance pálení minci
Binance pálení minci, zdroj: binance.com

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Jak to ovlivňuje cenu Binance coinu?

Jelikož burza Binance prakticky odkupuje mince od uživatelů této kryptoměny, lze očekávat postupný cenový nárůst. Můžeme mluvit i o deflaci, čímž časem reálná hodnota (ne ta spekulativní, která je na grafu) neustále roste. Kromě této zajímavé spalovací vlastnosti projekt Binance zároveň stojí za velkým ekosystémem burz, smart chainem, charitou a dalšími produkty. Určitě můžeme investici do této kryptoměny považovat za velmi dobré rozhodnutí (nejde o finanční radu; každý by měl sám zvážit rizika investování na burze a toho, že kdykoliv může nastat pokles).

Přečti si také: Krypto miliardář Su Zhu ostře kritizuje síť Ethereum, kterou již nadále nehodlá využívat – zde jsou důvody


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.