Hillary Clintonová varuje před kryptoměnami: budou prý destabilizovat národy, ale věří v silný dolar!

Hillary Clintonová dolar kryptoměny,
Hillary Clintonová dolar kryptoměny, zdroj: www.shutterstock.com/GinoSantaMaria

Bývalá prezidentská kandidátka a známá politička Hillary Clintonová vyzvala národní státy, aby začaly věnovat větší pozornost kryptoměnám. Varovala, že tato digitální aktiva by mohla ohrozit pozici amerického dolaru jako světové rezervní měny a mohlo by to „destabilizovat národy“.

Hillary Clintonová má obavy z kryptoměn

Významná americká politička varuje, že kryptoměny představují velké riziko pro americký dolar, a že mohou narušit „stabilitu národů“. Bývalá demokratická prezidentská kandidátka hovořila o kryptoměnách během rozhovoru v Singapuru.

Přečti si také: Významný analytik vydává varování před meme coiny

Politička při řešení celé řady nových výzev včetně dezinformací a umělé inteligence (AI) se vyjádřila následovně: „Další oblastí, kde doufám, že jí státy po celém světě začnou věnovat větší pozornost, je náhlý vzestup kryptoměn.“

Bývalá ministryně zahraničí USA dále dodala: „To, co se může na první pohled zdát jako velmi zajímavé a jakýmsi způsobem „exotické“ za účelem obchodování, má potenciál ohrozit fiat měny. Hrozí, že oslabí hlavně globální roli amerického dolaru jako rezervní měny a destabilizuje ostatní národy. “Začne to těmi menšími, ale přejde i na ty větší.“

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Pohledy na budoucnost dolaru jsou různé

Z amerických politiků Hillary Clintonová zdaleka není jediná, kdo vidí, že nárůst popularity kryptoměn může „ublížit“ americkému dolaru. Hlavní konkurent v prezidentských volbách a 45. prezident spojených států, Donald Trump, několikrát řekl, že osobně „nemá rád“ kryptoměny, protože konkurují americkému dolaru.

Legendární manažer hedgeového fondu Stanley Druckenmiller dříve řekl: „Poprvé mám obavy, že během příštích 15 let ztratíme stav naší rezervní měny a samozřejmě všechny výhody, které vznikly spolu s ní.”

Někteří se však domnívají, že kryptoměny nenahradí dolar jako světovou rezervní měnu. Mohamed El-Erian, hlavní ekonomický poradce společnosti Allianz, řekl, že kryptoměny “zůstanou už v ekosystému navždy, ale nestanou se globální měnou a nenahradí dolar.”

Mohlo by tě zajímat: Na výpadku nezáleží a nemohu zaručit, že se to už nestane – tvrdí CEO protokolu Solana


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.