Analýza BTC – dosáhla cena dna korekce? Reverzní pattern stále není potvrzen

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC zatím drží poslední minimum a pořád je ve hře reverze trendu a dlouhodobé lokální minimum, od kterého začne růst. Odraz do rostoucího trendu však nemusí nastat okamžitě a cena může sklouznout do sideway struktury. Zajímavostí je, že mnohé altcoiny již v takové sideway struktuře jsou a Bitcoin za nimi nestačí. Výsledkem je korekce dominance.

Tržní cena aktuálně bojuje s rezistencí z lokálních maxim korekce. Pokud se podaří ji překonat, je možné, že Bitcoin vytvoří sideway strukturu. Target je na zóně 60 000 $ až 61 200 $. Nachází se zde bod 2 z potenciálního patternu 123 bottom formation. Má-li být tento pattern platný, musí být bod 2 proražen.

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Jsi začínající nebo středně pokročilý obchodník? V naší komunitě traderů ti obchodování na burze půjde snáze. Ve skupině najdeš analýzy, denní update trhu, signály a samozřejmě kompletní video návody od základů až po profesionální obchodní systémy. Pouze do konce tohoto měsíce s 50% Black Friday slevou. 

»»» Chci objednat členství se slevou! «««

Mohlo by tě zajímat: Manažeři hedgeových fondů upřednostňují Bitcoin před zlatem: Je to lepší uchovatel hodnoty!

BTC může být na dlouhodobém minimu

Cenu navíc čeká silná rezistence i na point of control 61 200 $. Je tak možné, že cena právě tuto rezistentní zónu na první pokus nepřekoná a vytvoří tak krátkodobou sideway strukturu. Proražení by mělo být doprovázeno navýšenými objemy, což jak vidíme, zatím nenastalo.

Stále platí, že dokud cena nepřekoná bod 2, reverzní pattern nebude validní. Nejvíce medvědí scénář z krátkodobého hlediska stále sledujeme na hladině 53 000 $. Nachází se zde dlouhodobé předchozí lokální maximum. Pokud by ho cena otestovala, znovu půjde o býčí signál.

Přečti si také: Burza eToro oznámila vyřazení projektů Cardano a Tron z nabídky – Proč?


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.