Analýza BTC – jsme na lokálním minimu, nebo bude korekce pokračovat?

BTC brzy ukončí korekci
BTC brzy ukončí korekci. Zdroj: Shutterstock.com/Panuwatccn
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC se momentálně nachází v korekční struktuře, která připomíná formaci býčího flagu. Taková formace korekce se vytvořila naposledy v září. Z krátkodobého hlediska ale neumíme identifikovat, zda už nastal konec korekce, nebo ne. Vytváří se zde totiž potenciální 123 bottom formation, avšak ten ještě není zvalidován.

Pokud chceme dosáhnout reverze trendu, cena musí od bodu 3 okamžitě směřovat vzhůru a překonat rezistenci z posledních tří maxim. Ani v tomto momentě by však nebylo definitivně potvrzeno, že nastal rostoucí trend Bitcoinu. Pokud cena překoná rezistenci z maxim, tak to může klidně znamenat krátkodobou sideway strukturu, která prorazí zmíněnou rezistenci.

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Jsi začínající nebo středně pokročilý obchodník? V naší komunitě traderů ti obchodování na burze půjde snáze. Ve skupině najdeš analýzy, denní update trhu, signály a samozřejmě kompletní video návody od základů až po profesionální obchodní systémy. Pouze do konce tohoto měsíce s 50% Black Friday slevou. 

»»» Chci objednat členství se slevou! «««

Přečti si také: Významný analytik vydává varování před meme coiny

BTC brzy ukončí korekci

Až kdyby se ceně podařilo překonat bod 2, tehdy by nastala reverze a vznikl by nový rostoucí trend. Trend je totiž definován stejným chováním maxim i minim. Obě musí buď růst nebo klesat a teprve tehdy je potvrzen trend. Medvědí scénář stále představuje otestování 53 000 $ v případě, že bod 3 nebude udržen.

Otestování 53 000$ by znamenalo otestování předchozího dlouhodobého lokálního maxima, které by sloužilo jako odrazový můstek. Pokud by se podařilo toto maximum otestovat jako support, tak by šlo o silný býčí signál. Současná korekce představuje od maxima pokles pouze 19 %. Korekce svou silou tak není ničím výjimečná a jde o běžný pokles v rámci primárního trendu.

Mohlo by tě zajímat: Na výpadku nezáleží a nemohu zaručit, že se to už nestane – tvrdí CEO protokolu Solana


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.