Analýza EGLD – cena pokračuje v prudké pumpě, krátkodobě ale musí vychladnout

EGLD pokračuje v pumpe
EGLD pokračuje v pumpe. Zdroj: Shutterstock.com/Ivan Babydov
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

EGLD dosáhl za necelý týden zhodnocení 90 %. Narozdíl od ostatních highcapových mincí tak dosahuje býčí pumpy. Objemy také prudce rostou a jde o býčí signál. Otázkou zůstává, jestli jsme na vrcholu rostoucího trendu, nebo bude ještě pokračovat. Trh se totiž nachází v přehřáté zóně.

RSI identifikuje zónu přehřátí již od 70 bodů směrem nahoru. V době psaní článku se RSI nachází na hladině zhruba 82 bodů. Dřívější maximum však vzniklo výše a je zde tedy prostor pro vytvoření negativní divergence ve fázi překoupenosti. Vypádá to, že k zastavení rostoucího trendu nyní dochází. 

EGLD/USD 4H
EGLD/USD 4H. Zdroj: TradingView

Jsi začínající nebo středně pokročilý obchodník? V naší komunitě traderů ti obchodování na burze půjde snáze. Ve skupině najdeš analýzy, denní update trhu, signály a samozřejmě kompletní video návody od základů až po profesionální obchodní systémy. Pouze do konce tohoto měsíce s 50% Black Friday slevou. 

»»» Chci objednat členství se slevou! «««

Přečti si také: Významný analytik vydává varování před meme coiny

EGLD je stále bullish, ale krátkdobě musí vychladnout

Zastavení trendu neznamená, že tento trend nebude v budoucnosti pokračovat. Pravděpodobně bude trend pokračovat i nadále, ale trh je již velmi přehřátý a patřilo by se, aby vytvořil minimálně sideway strukturu a otestoval support předtím, než bude pokračovat v další pumpě.

Nejbližší support, který nás bude v současnosti zajímat, je na hladině MA21. V případě, že by cena vytvořila mírnou sideway strukturu, tak tento indikátor by měl sloužit jako supportní zóna. Od ceny EGLD tedy můžeme očekávat pokračování rostoucího trendu a z krátkodobého hlediska by cena měla jít spíše sideway a vychladnout před dalším růstem.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.