A je to tady! Čína ztrácí prvenství v těžení Bitcoinu – nahradí ji největší konkurent!

Čína ztrácí prvenství,
Čína ztrácí prvenství, zdroj: www.shutterstock.com/CraigHastings
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Čína díky zákazům a opětovným zásahům vůči Bitcoinu ztrácí globální dominanci, kterou si držela několik let díky levné energii.

Spojené státy se podle nových údajů vyšplhaly na vedoucí pozici a počet zemí se zájmem o těžbu Bitcoinu roste.

Přečti si také: Nový rekord – síť BTC zpracovala za den 31 miliard dolarů v transakcích

Kde roste Hashrate?

Nejaktuálnější verze indexu spotřeby elektrické energie Cambridgeské univerzity, která se podrobně věnuje i Bitcoinu, zveřejnila dopad totálního zákazu těžby Bitcoinu v Číně. Hlavní podíl globálního Hashrate je nyní koncentrovaný ve Spojených státech. Po Americe následuje Kazachstán a Ruská federace.

Tyto nové údaje ukazují, že USA vede s globálním podílem Hashrate 35.4 % (nárůst 16.8 % od dubna), Kazachstán s 18.1 % (nárůst 8.2 %) a Ruská federace s 11 % (nárůst 6.8%). To potvrzuje Hashrate trajektorii identifikovanou od poslední aktualizace (duben 2021), která ukázala, že tyto tři země dokonce začaly sledovat nárůst již před bitcoinovým zásahem čínské vlády.

Pokud chceš obchodovat nebo jen  nakupovat  kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si ho nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Čína a její zákaz poslal těžaře do světa

,,Zákaz těžby Bitcoinu v Číně měl okamžitý účinek. V červnu v zemi přišel 38% pokles globálního Hashrate, což téměř odpovídá čínskému podílu Hashrate ve světě. To nám naznačuje, že čínští těžaři ukončili činnost hned po zveřejnění prohlášení “tvrdí jeden z výzkumníků.

Kromě tří nových lídrů, kteří nyní budou mít největší hashpower, na scénu přicházejí i ostatní země z různých koutů světa. Největší podíl Hashrate podle expertů z Cambridgeské univerzity pochází ze zemí jako je Kanada, kde je světový podíl 9.55 %, Irsko (4.68 %), Malajsie (4.59 %), Německo (4.48 %), Írán (3.11 %) a Norsko (0.58 %).

Může tě zajímat:  Po čínském zákazu investoři přesouvají kapitál na DEX – dominuje Uniswap


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.