Analýza BTC – růst začíná slábnout. Čeká nás další korekční leg?

BTC pokračuje v korekci
BTC pokračuje v korekci. Zdroj: Shutterstock.com/Visual Unit

BTC z krátkodobého hlediska dosahuje rostoucích minim, nicméně trend slábne a znovu se otevírá otázka, zda nevznikne další korekční leg na nový support. Dominance hlavní kryptoměny mezitím stále dlouhodobě dosahuje klesajících minim i maxim. Pojďme se tedy podívat, kde se nachází další support v případě potenciálního poklesu.

Bitcoin sice krátkodobě vytvořil rostoucí leg, ale nebyl podpořen objemy. Tento leg je pravděpodobně součástí korekční struktury, která je aktuální od ATH. Nejbližší hladina rezistence se nachází zhruba na 54 500 $. Současný růst však už nyní ztrácí na síle a je otázkou, zda se vůbec na tuto rezistenci dostaneme.

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Vyzkoušej náš produkt VIP signály! Co v něm najdeš? Kompletní přehled, analýzy a signály na 50 párů. Každý den pro tebe naši tradeři připravují kompletní náhledy do jejich aktuálně otevřených obchodů. Zároveň získáš přístup na pravidelné streamy a webináře zcela zdarma. >>> Chci koupit VIP členství <<<

Přečti si také: Analýza LTC – nachází se cena na dlouhodobém dně? Reverze není potvrzena

BTC pokračuje v korekci

Na druhé straně sledujeme support na hladině 43 000 $. Jedná se o nejvíce medvědí scénář, který momentálně sleduji. Tak či onak potřebujeme sledovat, kde se vytvoří další lokální minimum. Pokud se vytvoří výše nebo na stejné úrovni jako to poslední, tak se pravděpodobně vytvoří sideway struktura.

Taková sideway struktura by mohla předpovědět zastavení korekce a případnou nákupní zónu. Zatím je však na identifikování takového patternu příliš brzy. Scénář zůstává medvědí a korekce zatím nebyla porušena.

Mohlo by tě zajímat:

Prezident Salvadoru Bukele se na Twitteru „obul“ do významného kritika Bitcoinu Petra Schiffa!

Island bojuje s nedostatkem elektrické energie – těžba kryptoměn bude zřejmě omezena

Dočkáme se oživení ceny BTC začátkem roku 2022? Trh musí nejprve vychladnout

Nejbohatší muž Asie vyzdvihuje blockchain a metaverzum – tvrdí, že jsme svědky digitální revoluce

Představitelé Shiba Inu mají smělé plány – nová blockchainová hra může nakopnout token SHIB


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.