Bude dominance BTC dlouhodobě klesat? Investoři upřednostňují altcoiny

Dominance btc klesá
Dominance btc klesá. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov

BTC ztratil při nedávné korekci přes 22 % za pouhých několik hodin. Navzdory tak silnému poklesu ne každý altcoin reagoval stejně. Mnoho altcoinů dosáhlo ještě větší korekce, nicméně dominance hovoří jasně. Pokles dominance neovlivnil ani nedávný krátkodobý výprodej na kryptoměnovém trhu.

Při pohledu na denní graf dominance se zdá, že nedávná korekce neměla žádný vliv na trend. Znamená to, že altcoiny jako celek se propadly zhruba stejně jako samotný Bitcoin. Jak to ale vypadá s budoucím vývojem grafu dominance přední kryptoměny?

Dominance BTC
Dominance BTC. Zdroj: TradingView

Chceš nakoupit a obchodovat kryptoměny? Burza Binance je aktuálně nejlépe hodnocenou burzou na světě s velmi levnými poplatky za nákup. Vytvoř si nyní účet přes náš >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Mohlo by tě zajímat – Analýza SHIB – denní propad o 27 %! Kde se nachází nákupní zóna?

Dominance BTC už nikdy nebude tak vysoko jako v minulosti

V současnosti je graf dominance v nákupní zóně, ale z této zóny může spadnout ještě na další support 36 %. Z dlouhodobého hlediska je ovšem naivní si myslet, že dominance se podívá na vysoké úrovně jako kdysi. Počet kryptoměn neúprosně roste a objevují se mnohem praktičtější sítě než blockchain Bitcoinu.

Z tohoto hlediska tak dominance bude pravděpodobně klesat a v rámci současného cyklu platí, že počátek růstu už máme za sebou, a proto případný bullrun bude provázen zřejmě vyšším růstem na altcoinovém trhu v porovnání s Bitcoinem.

Přečti si také – Jak se během velkých poklesů na trhu chránit před riziky a ztrátou?


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.