Průzkumy ukazují, že investoři prodávají tradiční aktiva ve prospěch kryptoměn

Investoři upřednostňují krypto
Investoři upřednostňují krypto. Zdroj: Shutterstock.com/Creativan

Nový výzkum spotřebitelského datového agregátoru CivicScience zjistil, že rostoucí počet investorů prodává své akcie, aby nakoupili více kryptoměn.

Výzkumné otázky byly zaslány lidem starším 18 let v USA v různé době během roku 2021. Výsledky byly váženy údaji ze sčítání lidu v USA. Každá otázka měla 1 000 až 40 600 respondentů.

Z 3 700 dotázaných respondentů se počet, kteří uvedli, že s větší pravděpodobností investují své peníze do kryptoměn než do tradičních akcií, zvýšil o 140 % za pouhých pět měsíců. Ještě v červnu jen 10 % respondentů uvedlo, že by své peníze investovali s větší pravděpodobností do kryptoměn než do tradičních akcií.

Krypto průzkum
Krypto průzkum. Zdroj: Civic Science

Z 1285 respondentů, kteří uvedli, že sledují trh „velmi pozorně“, 40 % uvedlo, že oni nebo někdo, koho znají, prodali své tradiční akcie, aby si koupili kryptoměny.

Toto procento kleslo na 30 % pro ty, kteří sledují trh „poněkud pozorně“ a přibližně na 17 % pro ty, kteří uvedli, že trh nesledují „vůbec“.

Krypto průzkum
Krypto průzkum. Zdroj: Civic Science

Přibližně 44 % z 1 988 respondentů, kteří prodali akcie ve prospěch kryptoměn, uvedlo, že prodali méně než 10 % svých portfolií. Ale asi jedna pětina prodala více než polovinu svých akciových aktiv na nákup kryptoměn.

Krypto průzkum
Krypto průzkum. Zdroj: Civic Science

Pokud chceš nakoupit Bitcoin, Ethereum či jiné kryptoměny, jednoznačně doporučujeme využít služeb burzy Binance. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu 5 % na obchodní poplatky.

Mohlo by tě zajímat – Likvidace 2,5 miliardy dolarů – bude konsolidace BTC pokračovat do roku 2022?

Povědomí o kryptoměnách nezastavitelně roste

Podle své webové stránky CivicScience získává své údaje prostřednictvím partnerství v oblasti digitálního a mobilního obsahu. Společnost CivicScience také zjistila, že počet lidí, kteří se nezajímají o technologii blockchain, nadále klesá, z 80 % v květnu tohoto roku na 68 % v současnosti na základě 40 571 odpovědí od 1. května do 6. prosince.

Přečti si také – Věřili byste? Centrální banka v Zimbabwe nedůvěřuje kryptoměnám! Hyperinflace ale není o nic lepší


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.