TOP 3 důvody, proč DeFiChain s tokenem DFI dosáhl 100 % za pouhých 10 dní

DeFiChain dosáhl 100 % za 10 dní
DeFiChain dosáhl 100 % za 10 dní. Zdroj: Shutterstock.com/karnoff

Decentralizované finance (DeFi) nabízejí jeden z nejrozšířenějších případů použití technologie distribuované účetní knihy. Dnes jsou jednou z hlavních cest pro širší přijetí technologie blockchain. Minulý týden se DeFiChain (DFI) vzepřel trendu a posílil o více než 100 % za pouhých 10 dní. Co pohánělo tento růst?

DFI/USD 1D
DFI/USD 1D. Zdroj: TradingView

Tři hlavní důvody růstu ceny DFI jsou:

  • spuštění decentralizovaných aktiv na DFI mainnetu
  • prudký nárůst transakcí a uživatelů v síti
  • zvýšení celkové hodnoty zablokované na protokolu

Spuštění decentralizovaných aktiv na DFI mainnetu

Největším zdrojem impulsu pro růst ceny tokenu v posledních týdnech bylo spuštění decentralizovaných aktiv v síti DeFiChain a možnosti stakingu pro držitele.

Uživatelé platformy mají nyní přístup k více fondům, které zahrnují kryptoměny s velkou kapitalizací jako Bitcoin a Ethereum. Zahrnují také syntetické verze populárních akcií a indexů včetně párů pro Tesla, Apple a S&P 500. Kromě vystavení se těmto aktivům profitují sázející i z vyšších než průměrných výnosů dostupných na platformě.

DeFiChain páry v DEX poolu
DeFiChain páry v DEX poolu. Zdroj: DeFi Scan

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Mohlo by tě zajímat – Analýza BTC – růst začíná slábnout. Čeká nás další korekční leg?

Nárůst objemu transakcí DFI

Dalším důvodem silného výkonu byl nárůst transakcí v síti po uvolnění decentralizovaných aktiv.

Počet denních transakcí DeFiChain
Počet denních transakcí DeFiChain. Zdroj: DeFiChain Analytics

Prudký nárůst síťové aktivity je z velké části výsledkem nových případů použití. Umožnilo to spuštění decentralizovaných aktiv včetně vytváření aktiv, těžby likvidity a arbitrážního obchodování.

Přidané funkce také pomohly přilákat nové uživatele do ekosystému DFiChain, přičemž počet jedinečných peněženek s DFI dosáhl 8. prosince nového rekordu 42 555.

Adresy, které vlastní DFI
Adresy, které vlastní DFI. Zdroj: DeFiChain Analytics

TVL dosáhla nového historického maxima

DFI také zaznamenala stabilní nárůst celkové hodnoty vázané na protokol DeFiChain, která je nyní podle údajů Defi Llama na historickém maximu 1,83 miliardy dolarů.

DeFiChain TVL
DeFiChain TVL. Zdroj: Defi Llama

Nárůst uzamčené hodnoty se shoduje se spuštěním decentralizovaných aktiv v síti a je zřejmé, že uživatelé spěchali s vkládáním prostředků, aby získali přístup k příležitostem s vysokým výnosem, které mají poskytovatelé likvidity k dispozici.

Kromě stakingových funkcí nabízených na DeFiChain DEX větší držitelé tokenů s nejméně 20 000 DFI mají také možnost uzamknout své tokeny, aby mohli spustit hlavní uzel v síti a získat tak odměny výměnou za pomoc při ověřování transakcí a zabezpečení.

Přečti si také – Analýza LTC – nachází se cena na dlouhodobém dně? Reverze není potvrzena


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.