Analýza DOGE – narazila cena na dno korekce? Jaký support musí udržet?

Je DOGE na dlouhodobém dně?
Je DOGE na dlouhodobém dně? Zdroj: Shutterstock.com/Dennis Diatel

DOGE vytváří stejný reverzní krátkodobý pattern jako BTC, ale ani v tomto případě není ještě potvrzen. Pattern 123 bottom formation se dokonce formuje na dlouhodobém klíčovém supportu. Otevírá se tak otázka, zda cena dosáhla dlouhodobého dna. Co je potřeba k tomu, aby cena potvrdila definitivní ukončení korekce?

Tržní cena nutně potřebuje udržet dvojité dno na bodech 1 a 3. Býčí scénář je v tom případě, kdy cena překoná bod 2 a zároveň i rezistenci z lokálních maxim korekce. Obě rezistence jsou přibližně na stejné zóně. V takovém scénáři bychom pak targetovali na point of control 0,21 $. Zatím ale reverze není potvrzena.

DOGE/USD 4H
DOGE/USD 4H. Zdroj: TradingView

V naší VIP skupině každý den obchodujeme a analyzujeme 50 párů na různé kryptoměny, forex a indexy. Přidej se do naší živé komunity a získej bezkonkurenční náhled do tržních analýz, díky kterým budeš mít přehled o všem, co se děje na trhu. >>> Objednat VIP členství <<<

Přečti si také: MicroStrategy opět rozšiřuje své portfolio nákupem BTC v hodnotě 82,4 milionu USD

DOGE čeká na stejný signál jako BTC

Pokud by cena nakonec neudržela bod 1 a 3, tak by vstoupila do zóny bez supportu a musela by hledat nové dno, dokud by se poptávka a nabídka nevyrovnaly. Z dlouhodobého hlediska cena formuje stejnou sideway strukturu jako v březnu 2021. Je možné, že nastane další rostoucí trend, nicméně cena zatím obrat neindikuje.

Současná krátkodobá technická analýza je víceméně podobná s bitcoinovou a čekáme na stejný býčí signál v obou případech. I zde tedy platí, že objemy musí být rostoucí a musí podporovat průraz trendovky. Nyní nám už zbývá jen čekat, zda cena překoná bod 2 na hladině 0,183 $.

Mohlo by tě zajímat: 

TOP 3 důvody, proč token XTZ narostl o 40 % za jediný den


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.