Analýza BTC – cena je krátkodobě sideway, jak by vypadal býčí scénář?

BTC je krátkodobě v sideway struktuře
BTC je krátkodobě v sideway struktuře. Zdroj: Shutterstock.com/Travis Wolfe

BTC se stále nachází v dlouhodobé korekční struktuře a za posledních 24 hodin nezaznamenal významnou volatilitu. Zdá se, že cena hledá minimum. Z krátkodobého hlediska zatím cena udržuje support a vytváří stejná minima. Reverze trendu však stále není potvrzena a korekce může pokračovat.

Bitcoin vytváří minimum na zóně cca 47 000 $, pravděpodobně tak potvrzuje krátkodobou sideway strukturu. Ta ale stále nepotvrdila ukončení a cena se z ní může pohnout nahoru, ale i dolů. Navíc, tržní cena se nachází na krátkodobé rezistenci z posledních maxim. Pokud ji prorazí, stále bude platit současná sideway struktura.

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

V naší VIP skupině každý den obchodujeme a analyzujeme 50 párů na různé kryptoměny, forex a indexy. Přidej se do naší živé komunity a získej bezkonkurenční náhled do tržních analýz, díky kterým budeš mít přehled o všem, co se děje na trhu. >>> Objednat VIP členství <<<

Přečti si také – Analýza BTC – co je třeba sledovat při dalším korekčním legu?

BTC je krátkodobě sideway

Změna sentimentu by mohla nastat až v případě, že by cena překonala i poslední maximum 52 000 $. Pokud by cena překonala tuto rezistenci, pravděpodobně bychom se nacházeli v rostoucím legu s targetem v zóně kolem 54 500 $. Od proražení jsme však zatím vzdáleni a musíme sledovat pozici dalšího minima.

Zmíněný býčí scénář však musí být doprovázen navýšením objemů. V opačném případě by mohlo jít také o fake breakout nebo jen rostoucí leg jako součást korekce. Objemy však zatím chybí a z krátkodobého hlediska cena pokračuje sideway bez známky reverze.

Mohlo by tě zajímat – TOP 3 důvody, proč DeFiChain s tokenem DFI dosáhl 100 % za pouhých 10 dní


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.