Ředitel CIA – zpravodajská služba je v současnosti zaměřená na kryptoměny!

Share This Post

Ředitel zpravodajské služby CIA William Burns řekl, že budování znalostí o kryptoměnách bylo a je pro ně jednou z priorit a plánují jim věnovat výrazné zdroje a pozornost.

Současný ředitel Centrální zpravodajské agentury ovšem není první. Tvrdí, že už jeho předchůdce ve vládní agentuře inicioval projekty zaměřené na shromažďování zpravodajských informací o různých kryptoměnách.

Mohlo by tě zajímat: Projekt Floki Inu vstupuje do světa DeFi – oznamuje spolupráci s Chainlinkem!

V CIA se kryptoměnám věnují již delší dobu

Novináři z Wall Street Journal se směle zeptali na téma kryptoměn nejvyššího představitele CIA Williama Burnse. Ředitel jim odpověděl, že zpravodajská služba chce kromě komunikace s odborníky z průmyslu přidat i odborné znalosti v oblasti kryptoměn či technologie blockchain. Řekl, že výzvy z kryptoprostoru by mohly mít obrovský vliv na Spojené státy vzhledem k tomu, co osobně viděl a zažil při ransomware útocích.

„Už můj předchůdce začal s touto problematikou. Bývalý tým pod bývalým šéfem spustil několik různých projektů zaměřených na kryptoměny. Dlouho se pokoušeli analyzovat rozměr budoucích možných následků. Budeme pomáhat našim kolegům v ostatních ministerstvech poskytnout solidní informaci a hrozbu o tom, co vidíme my,“ dodává šéf CIA.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

V tajných službách budou připraveni

Burns dále dodává, že sbírání takových vědomostí o kryptoměnách bylo a nadále bude pro agenturu jednou z priorit a plánují jí věnovat signifikantní zdroje a pozornost. Ředitel CIA samozřejmě neuvedl žádné podrobnosti o tom, co konkrétně tajná služba plánuje přijmout v souvislosti s bojem proti kybernetickým útokům. Naznačil však, že by se měla zaměřit na finanční sítě zločineckých skupin používajících digitální měny jako formu výkupného.

Burns, který převzal pozici ředitele v březnu letošního roku, viděl, jak hackeři vyžadují miliony právě v kryptoměnách. Řeč je o útoku na „Colonial Pipeline“, který se odehrál v květnu. Mnohým bylo jistě očividné to, že tajné či různé zpravodajské služby pracující pro vládu státu budou zainteresovány v kryptoměnách a jejich přítomnost dříve či později pocítíme.

Čti dál: Nejbohatší muž Asie vyzdvihuje blockchain a metaverzum – tvrdí, že jsme svědky digitální revoluce

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...