Ředitel CIA – zpravodajská služba je v současnosti zaměřená na kryptoměny!

Share This Post

Ředitel zpravodajské služby CIA William Burns řekl, že budování znalostí o kryptoměnách bylo a je pro ně jednou z priorit a plánují jim věnovat výrazné zdroje a pozornost.

Současný ředitel Centrální zpravodajské agentury ovšem není první. Tvrdí, že už jeho předchůdce ve vládní agentuře inicioval projekty zaměřené na shromažďování zpravodajských informací o různých kryptoměnách.

Mohlo by tě zajímat: Projekt Floki Inu vstupuje do světa DeFi – oznamuje spolupráci s Chainlinkem!

V CIA se kryptoměnám věnují již delší dobu

Novináři z Wall Street Journal se směle zeptali na téma kryptoměn nejvyššího představitele CIA Williama Burnse. Ředitel jim odpověděl, že zpravodajská služba chce kromě komunikace s odborníky z průmyslu přidat i odborné znalosti v oblasti kryptoměn či technologie blockchain. Řekl, že výzvy z kryptoprostoru by mohly mít obrovský vliv na Spojené státy vzhledem k tomu, co osobně viděl a zažil při ransomware útocích.

„Už můj předchůdce začal s touto problematikou. Bývalý tým pod bývalým šéfem spustil několik různých projektů zaměřených na kryptoměny. Dlouho se pokoušeli analyzovat rozměr budoucích možných následků. Budeme pomáhat našim kolegům v ostatních ministerstvech poskytnout solidní informaci a hrozbu o tom, co vidíme my,“ dodává šéf CIA.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

V tajných službách budou připraveni

Burns dále dodává, že sbírání takových vědomostí o kryptoměnách bylo a nadále bude pro agenturu jednou z priorit a plánují jí věnovat signifikantní zdroje a pozornost. Ředitel CIA samozřejmě neuvedl žádné podrobnosti o tom, co konkrétně tajná služba plánuje přijmout v souvislosti s bojem proti kybernetickým útokům. Naznačil však, že by se měla zaměřit na finanční sítě zločineckých skupin používajících digitální měny jako formu výkupného.

Burns, který převzal pozici ředitele v březnu letošního roku, viděl, jak hackeři vyžadují miliony právě v kryptoměnách. Řeč je o útoku na „Colonial Pipeline“, který se odehrál v květnu. Mnohým bylo jistě očividné to, že tajné či různé zpravodajské služby pracující pro vládu státu budou zainteresovány v kryptoměnách a jejich přítomnost dříve či později pocítíme.

Čti dál: Nejbohatší muž Asie vyzdvihuje blockchain a metaverzum – tvrdí, že jsme svědky digitální revoluce

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....