Analýza DOT – formuje se reverzní pattern. Našla cena dno korekce?

Polkadot je na klíčovém supportu
Polkadot je na klíčovém supportu. Zdroj: Shutterstock.com/Adisak Riwkratok

DOT korekcí vymazal celý předchozí rostoucí trend a momentálně se nachází v zóně klíčového supportu, kde může vytvořit dlouhodobé minimum. Otázkou je, jestli se mu to opravdu i povede. Cena vytváří potenciální reverzní pattern, který však ještě nebyl potvrzen a není tak ještě platný.

Polkadot formuje reverzní pattern 123 bottom formation, který ještě není potvrzen. Jeho platnost nastane, když se ceně podaří překonat poslední maximum v bodě 2. Jak vidíme, zároveň by cena překonala i rezistenci z maxim korekce. V takovém případě by se potvrdila reverze trendu a šli bychom do krátkodobého rostoucího trendu.

DOT/USD 4H
DOT/USD 4H. Zdroj: TradingView

Začátečník? Nevadí! V naší VIP skupině se kromě prvního nákupu kryptoměn naučíš ziskově obchodovat na burze a staneš se profesionálním obchodníkem. Čeká tě více než 15 kurzů a 200 hodin vzdělávání. Navíc v rámci členství získáš kompletní přístup k 50 analýzám a všem našim otevřeným obchodům. To vše jen od 40 EUR na měsíc. >>> Objednat VIP členství <<<

Přečti si také: TOP 3 důvody, proč token XTZ narostl o 40 % za jediný den

DOT je možná na lokálním minimu

Na potvrzení 123 bottom formation ale cena nesmí spadnout pod bod 3. To znamená, že i v případě, že by cena nepřekonala bod 2, musí být další minimum alespoň stejně vysoko nebo vyšší. Pokud cena nepřekoná maximum, ale zároveň minimum bude vyšší nebo stejné, cena vytvoří sideway strukturu.

Taková sideway struktura může znamenat také akumulační zónu před dalším růstem, nicméně zatím není potvrzena ani ona. Z krátkodobého hlediska však stále převládají medvědí objemy, a proto i zde platí, že před skutečným růstem bude muset cena vychladnout. Zapomínat není třeba ani na to, že 123 bottom formation je v tomto případě pouze krátkodobý pattern.

Mohlo by tě zajímat:

Ředitel CIA – zpravodajská služba je v současnosti zaměřená na kryptoměny!

Technologický gigant Microsoft investuje 27 milionů USD do krypto startupu Palm NFT Studio


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.