Výpadek AWS „znehybnil“ decentralizovanou burzu dYdX – Vyvolává to obavy z decentralizace!

Share This Post

Obavy z decentralizace rostou. Obchodníci byli svědky dočasného výpadku na decentralizované burze dYdX. Avšak problémy měly také burzy Binance.US či Coinbase. Mohl za to výpadek AWS (Amazon Web Service).

Výpadek AWS od Amazonu způsobil problémy

Výpadek webové služby Amazon (AWS) přinutil decentralizovanou burzu dYdX k dočasnému pozastavení operací. Tento problém následně vyvolal mnoho otázek týkajících se důvěry v centralizované služby, které běží na protokolu DeFi.

Mohlo by tě zajímat: Průzkumy ukazují, že investoři prodávají tradiční aktiva ve prospěch kryptoměn

AWS je jednou z nejpoužívanějších „cloudových“ služeb na světě, kterou využívá velké množství decentralizovaných infrastruktur. AWS nabízí servery, skladování, vytváření sítí, vývoj mobilních aplikací či kyberbezpečnost webových stránek.

dYdX pár dní dozadu vydal zprávu prostřednictvím oficiálního účtu na sociální síti Twitter. V ní přiznává, že spoléhání se na centralizovanou webovou službu, jako je AWS, je problematické. Společnost se zavázala zlepšit decentralizaci své sítě, avšak neuvedla, jak konkrétně to chce udělat.

„Bohužel, stále existují některé sektory, které spoléhají výhradně na centralizované služby (AWS v tomto případě). Jsme odhodláni plně decentralizovat. Zůstává to jednou z našich hlavních priorit a neustále pokračujeme ve vylepšování,“ uvedlo vedení dYdX k současné situaci.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Takové věci vzbuzují v kryptokomunitě obavy

Aktualizace později ukázaly, že při pokusu o odstranění problému tým nemohl získat přístup ke klíčovým prvkům z důvodu tohoto výpadku. Další centralizované burzy, jako například Binance.US či Coinbase, také uviděly výpadky některých služeb v důsledku problémů AWS.

dYdX je 11. největší aplikace DeFi v síti Ethereum. Denně se na této burze vyobchoduje více než 1,5 miliardy dolarů. Tato decentralizovaná burza (DEX) nevyžaduje protokol „know-your-customer (KYC)“. Všechny transakce se provádějí prostřednictvím smart kontraktů.

dYdX token v době psaní článku stojí 9,06 $ podle grafu na Tradingview.

Čti dále: Whatsapp zavádí v USA kryptoplatby prostřednictvím chatu

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....