Míra inflace v USA nahrává Bitcoinu – odborníci ho staví před zlato

Inflace roste
Inflace roste. Zdroj: Shutterstock, Lazy_Bear

Míra inflace v USA dosáhla 40letého maxima, které nejvíce trápí americké spotřebitele. Bude v době hrozící ekonomické krize Bitcoin na koni?

Míra inflace v USA roste

Před pár dny, 9. prosince, byla pro širokou veřejnost zveřejněna zpráva o stavu indexu spotřebitelských cen. Ten jasně definoval stav inflace za posledních 12 měsíců až na úroveň 6,8 %. Pobouřená veřejnost naposledy zažila takové hrozivé údaje v červnu 1982.

Jak ale celá problematika ovlivní Bitcoin? Mnoho analytiků vnímá toto aktivum jako záchranu před inflací.

„Bitcoin považují za zajištění proti inflaci zejména mladší investoři. Jelikož má v současnosti velmi málo omezení, někteří investoři ho vnímají jako aktivum, které jim umožní útěk do bezpečí,“ vyjádřil se Matt Maley, tržní stratég.

Mohlo by tě zajímat: Robert Kiyosaki: „Na trh přichází krach a deprese, tlačené falešnou inflací“

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Od uvedení na trh v roce 2009 BTC dosáhl více než 73 000 %. Šéf společnosti MicroStrategy Michael Saylor také vnímá Bitcoin jako skvělý prostředek pro boj s inflací.

Miliardář Paul Tudor se vyjádřil i k souboji BTC vs. zlato:

„V současnosti Bitcoin jednoznačně vyhrává závod se zlatem a myslím si, že bude velmi dobrým zabezpečením proti inflaci.“

Bitcoin ale při pohledu na stav inflace v USA není jediným aktivem, které tento problém pozitivně ovlivnilo. Rostly i akciové trhy.

Aktuálně však vidíme na trhu dva tábory. Jeden z nich mluví o prudkém růstu BTC už v lednu, ten druhý mluví o dalším tvrdém pádu. Který tábor se (ne)mýlí, ukáže budoucnost.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.