Hackeři ovládli twitterový účet indického premiéra za účelem BTC podvodu

hacknutý twitter
hacknutý twitter. zdroj: shutterstock.com/Autor: ozrimoz

Oficiální twitterový účet indického premiéra Narendry Modiho byl ke konci týdne kompromitován, což bylo poté použito ke sdílení zavádějících informací o mainstreamovém přijetí Bitcoinu a přerozdělení 500 BTC mezi indické občany. 

Modi se 10. prosince na virtuálním summitu pořádaném americkým prezidentem Joe Bidenem vyjádřil, že technologie jako kryptoměny by měly být použity k posílení demokracie, a ne k jejímu podkopání.

Zatímco dlouho očekávané Lok Sabha Winter Session, parlamentní setkání určené k projednání zákonnosti kryptoměn v regionu, neuzavřelo jednoznačný vládní postoj ke kryptoměnám, hackerům neznámého původu se podařilo převzít kontrolu nad účtem premiéra a prohlásit Bitcoin za zákonné platidlo. „Indie oficiálně přijala Bitcoin za zákonné platidlo. Vláda oficiálně nakoupila 500 BTC a rozděluje je všem obyvatelům země. Budoucnost přišla dnes!”

Příspěvek také obsahoval odkaz, který naléhal na neopatrné investory, aby se přihlásili a získali svůj podíl v BTC. Bylo to však již podruhé, kdy byl Modiho twitterový účet hacknut a  použit pro krypto podvody.

Brzy po hacknutí byl neautorizovaný tweet smazán a hack byl potvrzen oficiálním účtem premiéra.

V naší VIP skupině každý den obchodujeme a analyzujeme 50 párů na různé kryptoměny, forex a indexy. Přidej se do naší živé komunity a získej bezkonkurenční náhled do tržních analýz, díky kterým budeš mít přehled o všem, co se děje na trhu. >>> Objednat VIP členství <<<

Přečti si také: MicroStrategy opět rozšiřuje své portfolio nákupem BTC v hodnotě 82,4 milionu USD

Zákony v Indii

Zavedení indického krypto zákona vyvolalo nové obavy ohledně zákazu soukromých kryptoměn. Zatímco význam slova „soukromý“ měl být na parlamentní schůzi teprve vyložen, nedostatek informací vyvolal mezi investory paniku.

Bývalý ministr financí Subhash Garg, který byl také tvůrcem návrhu zákona, vyjasnil tyto spekulace a označil pojetí  „soukromých kryptoměn“ za nesprávnou interpretaci.rozhovoru pro News 18 Garg řekl: „[Popis kryptoměn] byl možná omyl. Je zavádějící říkat, že soukromé kryptoměny budou zakázány, a informovat vládu o tomtéž.

Mohlo by tě zajímat: 

TOP 3 důvody, proč token XTZ narostl o 40 % za jediný den


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.