Prohlížeč Opera zahajuje významnou spolupráci s blockchainem Solana – kdo bude králem Web3?

Opera a blockchain Solana zahajují spolupráci
Opera a blockchain Solana zahajují spolupráci. Zdroj: Twitter/Opera

Ekosystém Solana hlásí začátek spolupráce s populárním prohlížečem Opera pro podporu decentralizovaných aplikací dApps a nativní peněženky.

Solana a Opera

10. prosince prohlížeč Opera oznámil ve svém oficiálním příspěvku na twitteru začátek spolupráce se společností Solana Labs. Hlavním cílem tohoto významného spojení je nativní podpora pro populární blockchain Solana, což Opeře umožní spustit pro uživatele nativní peněženku společně se všemi podporovanými dApps.

Představitelé Opery dále uvedli, že integrace bude ve finále v 1. čtvrtletí 2022. Uživatelé ale do té doby budou moci využívat všech výhod spojených s blockchainem Solana ve svých desktopových a mobilních prohlížečích.

Přečti si také: TOP 3 kryptoměny, které se nyní vyplatí koupit po poklesu

Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské částky za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokradne na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

Začíná souboj o Web3

Prohlížeč Opera je známý svým pozitivním a aktivním zájmem o kryptoměny, technologii blockchain a Web3, proto spojení se Solanou není žádným překvapením.

Ve srovnání s Web1 a 2 v případě Web3 neexistuje žádný centralizovaný subjekt, který řídí interakce. Komunikace probíhá prostřednictvím technologie, jako například blockchain, kde data proudí v síti bez jediného bodu selhání.

Největším nekorunovaným králem kryptografických prohlížečů je Brave, který je poháněn vlastním blockchainem. Základem celého ekosystému je token BAT. Jeho úkolem je přehodnocovat podnikání v oblasti reklamy a propagace obsahu, poskytovat odměny uživatelům za zobrazování reklam a umožňovat komunitě odměňovat tvůrce kvalitních obsahů.

Opera však zaujala mírně jednodušší přístup, jehož součástí není vývoj kryptoměny, ani nových zážitků. Jejich prohlížeč se dokázal přizpůsobit éře Web3 jako žádný jiný.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.