Bitcoin hashrate je na úplném maximu – čínský ban neohrozil stabilitu největší kryptoměny

Výkon Bitcoin sítě se stabilizoval, zdroj: shutterstock.com/Morrowind

Po čínském banu z léta se situace v těžebním průmyslu stabilizovala. Dokonce výkon sítě a počet aktivních zařízení těžících Bitcoin dosáhl maxima. Ještě nedávno bylo v Číně téměř 70 % celé výpočetní síly sítě. Nyní se toto číslo blíží nule a většina těžařských firem se přestěhovala do sousedních asijských států a do USA. V žebříčku si polepšilo také Rusko a hlavně Kazachstán.

Výkon bitcoinové sítě
Výkon bitcoinové sítě, zdroj: blockchain.com

Bitcoinová síť odolala útoku velké supervelmoci a trvalo pouhých šest měsíců, než se celá situace stabilizovala. Tady se jasně ukazuje, že i ty nejhorší fundamenty, jaké Bitcoin za celou historii zažil, nějak extrémně neovlivnily dlouhodobý cenový vývoj. Proto může být i v tomto případě pouze otázka času, kdy se Bitcoin znovu podívá na ATH. Ať už to bude letos, nebo až za několik měsíců.

Bitcoin obstal další z důležitých historických zkoušek a ani přímý zásah státu neohrozil fungování sítě, blockchainu a komunity.

Chceš nakoupit a obchodovat kryptoměny? Burza Binance je aktuálně nejlépe hodnocenou burzou na světě s velmi levnými poplatky za nákup. Vytvoř si nyní účet přes náš >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Přečti si také: MMF chce co nejdříve regulovat kryptoměny – vyžaduje naléhavou potřebu mezinárodní spolupráce!

Dominance Bitcoin těžby je v USA a Kazachstánu

Aktuální téměř třetinová dominance těžby je v USA. Následuje Kazachstán, Rusko a Kanada. V Evropě má největší podíl Německo a Irsko. Na poměr počtu lidí a výkon v síti si velmi dobře vede i Island, kde je ale elektřina zdarma a termální prameny tak umožňují efektivní těžbu kryptoměn.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.