Podle těchto 2 metrik dosáhl BTC dna korekce a rostoucí trend bude pokračovat

Share This Post

Zatímco nováčci na trhu BTC mohli být vystrašení poslední korekcí cen za tento měsíc, velryby a zanícení investoři jako MicroStrategy přidali své pozice. Dne 9. prosince MicroStrategy oznámila, že získala 1 434 BTC, což zvýšilo její podíl na 122 478 mincí.

Podle některých analytiků byla slabost Bitcoinu zdůvodněna obavami z toho, že Evergrande, přední čínský developer nemovitostí, nesplatil 9. prosince svůj dluh v amerických dolarech.

Maržoví obchodníci BTC jsou stále mimořádně optimističtí

Obchodování s marží umožňuje investorům využít své pozice půjčováním stablecoinů a použitím výnosů na nákup další kryptoměny. Když si tito obchodníci půjčují BTC, používají mince jako kolaterál na shorty, což znamená, že sázejí na snížení ceny.

To je důvod, proč někteří analytici monitorují celkové množství půjčování bitcoinů a stablecoinů, aby získali přehled o tom, zda investoři mají tendenci býčího nebo medvědího růstu. Je zajímavé, že obchodníci s maržemi na Bitfinexu mírně snížili své longy před pádem cen 4. prosince.

Bitfinex BTC marže long/total
Bitfinex BTC marže long/total. Zdroj: Coinglass

Všimněte si, že indikátor si udržel slušných 90 % ve prospěch longů, což znamená, že půjčování stablecoinů bylo jen 10 % z celkového počtu na Bitfinexu. Navíc, longy marže se zotavily o 94 % méně než 24 hodin po pádu ceny. To naznačuje, že i když byli tito investoři zaskočeni, většina z nich držela své pozice během celého pohybu.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Mohlo by tě zajímat – Kryptoburza Binance bude muset zavřít svou pobočku v Singapuru!

Opce

Aby se potvrdilo, zda byl tento pohyb specifický pro daný nástroj, je třeba analyzovat i trhy opcí. 25% delta skew porovnává podobné call (nákupní) a put (prodejní) opce. Indikátor se změní na pozitivní, když převládá „strach“, protože prémie ochranných prodejních opcí je vyšší než podobné rizikové kupní opce.

Naopak, když jsou tvůrci trhu býčí, způsobí to, že se 25% delta skew posune do záporné oblasti. Hodnoty mezi zápornými 8 % a kladnými 8 % se obvykle považují za neutrální.

Deribit BTC opce – 25% delta skew
Deribit BTC opce – 25% delta skew. Zdroj: laevitas.ch

25% delta skew se pohybovalo v blízkosti 6 % před pádem bitcoinů ze 4. prosince, který se považuje za neutrální. Během následujících 3 dnů tvůrci trhu s opcemi a velryby projevili mírný strach, protože indikátor dosáhl vrcholu na úrovni 10 %, ale v současnosti je na úrovni 3 %.

Derivátové metriky vykazují jen málo známek stresu na trzích s deriváty. Vzhledem k tomu, že tyto trhy častěji využívají profesionální obchodníci, lze začít věřit příběhu, že Bitcoin dosáhne nového historického maxima začátkem roku 2022.

Přečti si také – Míra inflace v USA nahrává Bitcoinu – odborníci ho staví před zlato

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...