Ethereum dosahuje výborných výsledků spalování – zlikvidovaly se tokeny ETH v hodnotě 4,8 miliardy USD!

Ethereum hlásí úspěšný proces spalování. Zdroj: Shutterstock, Lightboxx

Blockchain Ethereum učinil během letošního roku velmi důležitý krok, který mu výrazně dopomohl k růstu ceny. Mluvím o spalovacím protokolu EIP-1559, který dosahuje velmi dobrých výsledků.

Ethereum a EIP-1559

Míra a úspěšnost pálení tokenů ETH se neustále zvyšuje s rostoucí popularitou sektoru DeFi. Podle nejnovějších údajů se za 1 minutu dokázalo spálit ETH v hodnotě více než 22 000 USD. Celkem bylo spáleno již téměř 1,2 milionu ETH.

Mohlo by tě zajímat – Bitcoin hashrate je na úplném maximu – čínský ban neohrozil stabilitu největší kryptoměny

Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské sumy za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokrade na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

Za poslední hodiny byly spáleny tokeny ETH v hodnotě více než 817 000 USD. Vyšší míra spalování se však dokázala udržet krátce, jelikož se síť velmi rychle stabilizovala. V době psaní tohoto článku bylo spáleno téměř 1,2 milionu ETH, což představuje hodnotu 4,8 miliardy USD. V momentě, kdy se ETH obchodovalo na vyšších cenových hladinách, činila hodnota spálených mincí více než 5 miliard USD. Toto číslo představuje 20 % průměrného denního objemu obchodů ETH.

Statistiky spalování ETH
Statistiky spalování ETH. Zdroj: Etherchain.org

Ethereum vykazuje i v době korekce poměrně dobré výsledky, kterým určitě napomáhá i deflační politika blockchainu ETH. V době psaní tohoto článku se cena pohybovala na úrovni 4046 USD.

ETH/BUSD 30m TF
ETH/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView
Přečti si také – TOP 3 kryptoměny, které se nyní vyplatí koupit po poklesu

Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.