Thajsko počátkem roku 2022 definuje regulační rámec pro kryptoměny

Regulace kryptoměn v Thajsku
Regulace kryptoměn v Thajsku, zdroj: shutterstock.com/Autor: cowardlion

Thajská vláda připravuje nový regulační rámec pro kryptoměny s cílem minimalizovat rizika a zlepšit ochranu investorů.

Thajská banka (BoT) vydá v lednu konzultační dokument, který bude definovat „červené čáry“ pro kryptoprůmysl, řekl guvernér Sethaput Suthiwartnarueput v rozhovoru pro The Bangkok Post 14. prosince.

Chceme zajistit, abychom našli správnou rovnováhu mezi umožněním finančních inovací a řízením rizik,“ uvedl úředník. Nová pravidla poskytnou spotřebitelům přiměřené záruky, protože „rizika jsou v současnosti nedoceněna“, řekl Sethaput.

Mohlo by tě zajímat – Bitcoin hashrate je na úplném maximu – čínský ban neohrozil stabilitu největší kryptoměny

Centrální banka spolupracuje s thajskou Komisí pro cenné papíry a ministerstvem financí, aby poukázala na omezení specifická pro kryptoprůmysl. Například „kryptoměny se nemohou stát platebním prostředkem,“ poznamenal Sethaput.

Guvernér zdůraznil, že přestože místní úřady potenciálně uznávají digitální aktiva jako investiční produkt, jejich extrémní volatilita představuje riziko pro finanční systém. Úřady budou také spolupracovat na přijetí řádných záruk pro budoucí finanční cenné papíry.

Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské částky za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokradne na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

Kryptoprůmysl v Thajsku

Thajské plány na uzákonění nových pravidel pro kryptoměny přicházejí uprostřed rozmachu místního přijetí kryptoměn. Podle zprávy obrat na sedmi lokálně licencovaných kryptoburzách vzrostl v listopadu 2021 na 221 miliard bahtů (6,6 miliardy dolarů) z 18 miliard bahtů (538 milionů dolarů) o rok dříve.

Začátkem prosince thajská centrální banka varovala komerční banky před „přímým zapojením“ do obchodování s kryptoměnami s odkazem na jejich vysokou volatilitu a potenciální rizika.

Přečti si také – Jerome Powell se vyjádřil ke kryptoměnám – podle něj neohrožují finanční stabilitu v USA


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.