Podle těchto údajů poslední propad BTC významně neovlivnil strukturu trhu

Share This Post

Dne 13. prosince cena BTC ztratila podporu 47 000 USD a ceny altcoinů klesly během několika okamžiků až o 25 %. Když k tomuto kroku došlo, analytici rychle usoudili, že  korekce Bitcoinu byla přímo spojena se zasedáním Federálního výboru pro volný trh (FOMC), který začal 15. prosince. Logika je taková, že revize současné měnové politiky by negativně ovlivnila rizikovější aktiva. Co ale ukazují data bitcoinového trhu?

Sleva Tetheru klesla na 4% dno

Prémie neboli sleva OKEx USDT měří rozdíl mezi peer-to-peer (P2P) obchody v Číně a oficiální měnou dolaru v USA. Čísla nad 100 % naznačují nadměrnou poptávku po investování do kryptoměn. Na druhé straně 5% sleva obvykle naznačuje velkou prodejní aktivitu.

OKEx USDT peer-to-peer prémie vs. USD
OKEx USDT peer-to-peer prémie vs. USD. Zdroj: OKEx

Indikátor klesl 13. prosince na 96 %, což je mírně medvědí, ale ne alarmující pokles. Uplynuly však více než dva měsíce, kdy tato metrika překonala 100 %, což signalizuje nedostatek nadšení ze strany obchodníků se sídlem v Číně.

Jako další důkaz, že cenový pád ze 13. prosince jen mírně ovlivnil sentiment investorů, je celková likvidace za 24 hodin v hodnotě 400 milionů dolarů.

Celkové derivátové likvidace na burzách ze 13. prosince
Celkové derivátové likvidace na burzách ze 13. prosince. Zdroj: Coinglass

Ještě důležitější je, že pouhých 300 milionů dolarů z pákových long kontraktů bylo násilně ukončeno pro nedostatek marže. Toto číslo vypadá bezvýznamně ve srovnání s pádem ze 3. prosince, kdy byly zavřeny pozice kupujících s pákovým efektem v hodnotě 2,1 miliardy dolarů.

Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské částky za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokradne na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

Mohlo by tě zajímat – Máme největší inflaci za posledních 39 let

Momentálně neexistuje nadměrná poptávka ze strany medvědů BTC

Aby obchodníci dále dokázali, že struktura kryptotrhu nebyla výrazně ovlivněna prudkým poklesem cen, měli by analyzovat perpetuální futures. Tyto smlouvy mají vloženou sazbu a obvykle účtují poplatek každých osm hodin, aby se vyvážilo riziko výměny.

Pozitivní míra financování naznačuje, že kupující požadují větší pákový efekt. Opačná situace však nastává, když prodejci vyžadují dodatečný pákový efekt, což způsobí, že se míra financování změní na zápornou.

Míra financování 8-hodinových BTC perpetuálních futures
Míra financování 8hodinových BTC perpetuálních futures. Zdroj: Coinglass

Vzhledem k tomu, že většina kryptoměn utrpěla 13. prosince značné ztráty, celková struktura trhu se udržela pěkně. Pokud by byla nadměrná poptávka po shortech, které sázejí na pokles ceny Bitcoinu pod 46 000 dolarů, míra financování futures by klesla pod 0,05 %.

Přečti si také – Analýza BTC – cena stále udržuje krátkodobý support. Nacházíme se na dně?

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....