[SPRÁVY] • Bitcoin je „jedna z najhorších kryptomien“, tvrdí zakladateľ Cyber Capital • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

Bitcoin je „jedna z najhorších kryptomien“, tvrdí zakladateľ Cyber ​​Capital

Zakladateľ a investičný riaditeľ fondu Cyber ​​Capital zameraného na kryptomeny Justin Bons označil bitcoin (BTC) za „technicky jednu z najhorších kryptomien“ a „čisto špekulatívne aktívum bez úžitku“ v porovnaní s ostatnými kryptomenami kvôli jeho nedostatočnému technologickému pokroku.

Bons v nedeľu pridal svoje dva centy v jedenásťdielnom vlákne na Twitteri a uviedol, že hodnotová ponuka BTC sa dlhodobo zhoršuje kvôli nefunkčnému dlhodobému bezpečnostnému modelu, relatívne slabým ekonomickým vlastnostiam a nedostatočnej kapacite, programovateľnosti a zložiteľnosti.

Bons je už niekoľko rokov výraznou postavou krypto komunity, v roku 2016 založil jeden z najstarších európskych krypto fondov Cyber ​​Capital a od roku 2014 sa považuje za výskumníka v oblasti kryptomien na plný úväzok. [2a]

Nízkokapacitné krypto je ako penny stocks, hovorí Wolf of Wall Street

Bývalý burzový maklér Jordan Belfort, známy ako „Vlk z Wall Street“, prirovnal kryptoaktíva s nízkou trhovou kapitalizáciou k penny stocks kvôli ich extrémnej volatilite cien.

Penny stocks označujú vysoko špekulatívne akcie s cenou pod 1 dolár od malých a neznámych spoločností. Všeobecne buď prinášajú investorom obrovské výnosy, alebo sa dramaticky prepadajú a horia.

Belfortov vzostup na výslní v 90. rokoch a jeho prípadný stret s Komisiou pre cenné papiere (SEC) bol sčasti spôsobený sprostredkovaním obchodov s týmito akciami.

V rozhovore pre Yahoo Finance 27. augusta Belfort poznamenal, že tieto typy investícií majú „rovnaký predvídateľný cyklus“, ktorý môže priniesť obrovské výnosy, ale tiež môže spáliť investorov, ktorí nevybrali peniaze v správny čas. [2b]

Banky, burzy, firmy

Čína skúma využitie blockchainu na obchodovanie s energiou

Čínska energetická správa (CEA) bude skúmať platformy pre obchodovanie s elektrinou založené na blockchaine, aby uľahčila obchodovanie s elektrinou medzi samostatnými výrobnými jednotkami a štátnymi a národnými sieťami, ako vyplýva z politického dokumentu zverejneného minulý piatok.

Nemenná vlastnosť technológie blockchain môže podľa IEEE čiže Inštitútu elektrotechnických a elektronických inžinierov (Institute of Electrical and Electronics Engineers) zaistiť transparentné a spoľahlivé meranie elektriny a dôkaz transakcií.

Podľa CEA, štátnej agentúry zodpovedné za formulovanie energetickej politiky v rámci Národnej komisie pre rozvoj a reformy (NDRC), bude táto politika skúmať možnosť, aby malé a stredné zariadenia na výrobu a skladovanie energie, ktoré obsluhujú miestne štvrti, mohli obchodovať s energiou so štátnymi a národnými sieťami. [3a]

CBDC, Regulácie

Kórejské ministerstvo pre vedu oznámilo etické zásady pre metaverse

Juhokórejské ministerstvo pre vedu a informačné a komunikačné technológie (MSIT) nedávno predstavilo prvý návrh základných etických zásad, ktoré sú zásadné pre rozvoj a účasť v metaverse.

Tromi hodnotami ministerstva pre vedu pre účastníkov metaverse sú neporušená vlastná identita, bezpečný pôžitok a udržateľná prosperita. Na praktizovanie týchto troch hodnôt navrhuje ministerstvo osem zásad, ktoré je potrebné pri účasti v ekosystéme metaverse dodržiavať: autenticitu, autonómiu, reciprocitu, rešpektovanie súkromia, spravodlivosť, ochranu údajov, inklúziu a zodpovednosť.

MSIT plánuje zapracovať názory príslušných rezortov, odborníkov, priemyselných odvetví a občianskych organizácií a návrh dokončiť do konca tohto roka, aby bolo možné zásady aplikovať na skutočné prípady využitia metaverse. [4a]

Právnik podporujúci XRP kritizuje bývalého predsedu SEC Jaya Claytona za nedostatok jasnosti v oblasti regulácie kryptomien

Kryptoprávnik John Deaton sa na bývalého predsedu americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) pozerá s nadhľadom kvôli nedostatočnej jasnosti regulácie v odvetví digitálnych aktív.

John Deaton volá po Jayovi Claytonovi po tom, čo bývalý predseda SEC napísal článok do denníka Wall Street Journal o regulácii kryptomien.

Clayton vo svojom článku tvrdí, že USA by sa mali usilovať o zavedenie regulačnej jasnosti v oblasti kryptoaktív a poraziť Čínu v závode o modernizáciu globálnej finančnej infraštruktúry.

Deaton však tvrdí, že Clayton v čase, keď mal ako predseda SEC právomoc, robil presný opak. [4b]

Singapurská MAS zvažuje prísnejšie kryptografické predpisy

Najvyšší finančný dohľad ázijského mestského štátu, Singapurský menový úrad (MAS), údajne chce zaviesť ďalšie regulačné kroky v odvetví kryptomien, aby vytvoril maximálnu ochranu investorov.

Agentúra by mohla zaviesť testy vhodnosti pre spotrebiteľov a obmedziť využívanie pákového efektu a úverových nástrojov drobnými investormi na obchodovanie s digitálnymi aktívami.

Hoci Singapur sa usiluje o to stať sa jedným z globálnych kryptocentier po celom svete, prejavil tiež zámer dohliadať na miestny ekosystém digitálnych aktív prísnejším spôsobom ako väčšina ostatných krajín.

Podľa nedávnej správy agentúry Bloomberg by MAS mohla zdvojnásobiť svoje predchádzajúce pravidlá tým, že bude vykonávať testy vhodnosti zákazníkov. Je tiež ochotná sledovať, ako sa maloobchodný sektor zapája do kryptografického podnikania bez toho, aby týmto používateľom zakazovala prístup na trh. [4c]

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...