[SPRÁVY] • Podľa JPMorgan by ste mali predať svoje kryptomeny • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

Kryptomeny, metaverse, NFT

Argentínska provincia Mendoza teraz prijíma kryptomeny pre platenie daní a poplatkov

V rámci ďalšieho posunu smerom k širokému prijatiu kryptomien v Argentíne môžu teraz občania provincie Mendoza platiť štátne poplatky a dane pomocou kryptomien.

Daňová správa provincie Mendoza (ATM) vo svojom vyhlásení z 27. augusta opísala novú službu krypto platieb ako naplnenie „strategického cieľa modernizácie a inovácie“, ktorá poskytuje „daňovým poplatníkom rôzne prostriedky na plnenie ich daňových povinností“.

Služba oficiálne začala prevádzku 24. 8., ale v tejto fáze bude pre platby daní prijímať iba stablecoiny, ako je tether (USDT).

Občania môžu platiť prostredníctvom portálu na webových stránkach bankomatu pomocou ľubovoľných kryptopeňaženiek, ako sú Binance, Bybit a Ripio. Po prijatí platby bankomatom je daňovníkovi zaslaná potvrdenka. [2a]

Mohlo by vás tiež zaujímať: [SPRÁVY] • Samsung chce v roku 2023 spustiť kryptoburzu • a ďalšie články

Umenie Fridy Kahlo našlo trvalý domov v metaverse

Rodina svetoznámej maliarky Fridy Kahlo uvoľnila do metaverse doposiaľ nevidené umelecké predmety a pamätihodnosti spojené s touto umelkyňou. Obsah mal premiéru v stálej expozícii počas tretieho ročníka Týždňa umenia v metaverse v Decentralande, ktorý sa konal 24. – 28. augusta.

Používatelia metaverse si teraz môžu toto umenie spolu s osobnými anekdotami rozprávanými blízkymi členmi rodiny prezrieť v digitálnej replike „Červeného domu“. Dom predstavuje skutočnú verziu Červeného domu, ktorý vlastní rodina a ktorý stojí v Mexico City.

V metaverse Červeného domu však jednotlivé miestnosti predstavujú málo známe časti života umelkyne pred jej neslávne presláveným vzťahom s mexickým maliarom Diegom Riverom. [2b]

Banky, burzy, firmy

Binance Australia zvyšuje opatrenia na ochranu zraniteľných používateľov, hovorí generálny riaditeľ

Spoločnosť Binance Australia sprísňuje svoj proces prijímania nových používateľov v rámci snahy o ochranu používateľov, ktoré označila za najzraniteľnejšie voči finančnej kryptokriminalite.

Nové opatrenia boli spomenuté v správe o ekonomickej, sociálnej a správnej činnosti (ESG) spoločnosti Binance Australia za júnový štvrťrok 29. augusta, v ktorej sa uvádza, že burza pracuje na „prísnom a na používateľov zameranom onboardingu“ zameranom na skupiny s vyšším výskytom finančnej kriminality.

V rozhovore generálny riaditeľ Binance Aus Leigh Travers a Zachary Lu z oddelenia finančnej kriminality, rizík a dodržiavania predpisov burzy poznamenali, že spoločnosť aktívne pracuje na spôsoboch ochrany „zraniteľných používateľov“ – čo začína už od procesu onboardingu. [3a]

Podľa JPMorgan by ste mali predať svoje kryptomeny

David Kelly, hlavný globálny stratég spoločnosti JPMorgan Asset Management, tvrdí, že by sa investori mali zbaviť kryptomien, píše agentúra Bloomberg. Kelly je presvedčený, že pretrvávajúci jastrabí postoj amerického Federálneho rezervného systému bude pre digitálne aktíva znamenať ďalšie problémy.

Je tiež medvedí voči technologickým akciám s veľkou trhovou kapitalizáciou. Bitcoin sa obchoduje v tandeme s technologickými akciami.

Kryptotrh nabral prudký medvedí smer po tom, čo predseda Fedu Jerome Powell na konferencii v Jackson Hole vyhlásil, že centrálna banka bude pokračovať v agresívnom ťažení za zvýšenie úrokových sadzieb. Bitcoin a popredné altcoiny v dôsledku Powellových medvedích poznámok zmazali svoje zisky. [3b]

CME Group spúšťa futures na bitcoin a ethereum denominované v eurách

Skupina CME, najväčší svetový prevádzkovateľ trhov s finančnými derivátmi, vrátane chicagskej komoditnej burzy, spustila futures na bitcoin a ethereum denominované v eurách. V pondelok sa predalo šesť futures kontraktov na bitcoin denominovaných v eurách, zatiaľ čo futures na ethereum sa predalo päť.

V derivátoch sú „futures“ kontrakty, v ktorých investor musí v deň expirácie kúpiť alebo predať podkladové aktívum za danú cenu. Podľa oznámenia CME sú veľkosti futures kontraktov na Bbitcoin denominovaných v eurách 5 BTC a 50 ETH za kontrakt.

V auguste spoločnosť CME Group oznámila, že 12. septembra, teda ešte pred očakávaným dokončením „the Merge“ etherea, plánovaného upgradu jednej z najväčších blockchainových sietí na svete, spustí futures na ethereum. [3c]

Mohlo by vás tiež zaujímať: Americký kongresman požaduje po ministerke Janet Yellenovej vysvetlenie ohľadom sankcií pre Tornado Cash

CBDC, Regulácie

Alternatíva CBDC FedNow bude spustená budúce leto

Federálny rezervný systém sa pripravuje na spustenie nového systému na uľahčenie platieb FedNow, ktorý by mohol zmierniť potrebu digitálnej meny centrálnej banky.

Lael Brainard, podpredsedníčka Federálneho rezervného systému, dnes oznámila, že služba FedNow by mala byť spustená medzi májom a júlom 2023. Brainard tiež uviedla, že systém bude od tohto septembra podrobený technickému testovaniu.

Táto správa bola zverejnená 29. augusta na seminári pre včasných používateľov (Early Adopter Workshop) v Rosemonte v štáte Illinois prostredníctvom internetového vysielania. Počas dnešného workshopu Brainard vyzvala finančné inštitúcie a poskytovateľov softvéru v Spojených štátoch, aby v očakávaní spustenia novej služby aktualizovali svoje systémy. [4a]

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...