Veterán z Wall Street se k bitcoinu staví medvědě kvůli slábnoucí dlouhodobé hybnosti

Share This Post

Pokračující volatilita krypto trhu přiměla analytiky změnit svůj postoj k vyhlídkám bitcoinu (BTC), protože aktivum nadále vykazuje známky další korekce. Ačkoli někteří analytici předpokládají, že aktivum vzroste, část trhu předpovídá pokračující medvědí impuls pro vlajkovou loď kryptoměny. 

Zejména Michael Purves, generální ředitel Tallbacken Capital Advisors, rozšířil svůj medvědí postoj k bitcoinu a poznamenal, že dlouhodobá hybnost aktiva začala být nejistá. 

Podle Purvese se jeho postoj neřídí fundamenty aktiva, ale slábnoucí dlouhodobá dynamika staví další projekci bitcoinu na 15 000 dolarů. 

„To, co mě skutečně přivedlo do medvědího stavu, nemělo ve skutečnosti nic společného se zásadně medvědím pohledem nebo zásadně býčím pohledem. Byla to prostě skutečnost, že se koncem ledna skutečně začala prorážet dlouhodobější hybná síla, a tento jeden konkrétní signál, na který jsem se soustředil, to udělal třikrát předtím a pokaždé se bitcoin zkorigoval o 60 % až 70 % v průběhu dalšího období od čtyř do deseti měsíců.“

Neschopnost bitcoinu vykazovat nekorelaci s akciemi 

Analytik zejména uvedl, že bitcoin od té doby ztratil svou stabilitu, zejména s ohledem na korelaci s trhem s akciemi. Odstartoval korelaci, která se objevila se vstupem institucí do sektoru. 

Na základě současných podmínek na trhu však Purves zpochybnil schopnost institucí udržet si svou pozici v bitcoinech

Vzhledem k tomu, že zastánci bitcoinu tvrdí, že aktivum poroste, aby se stalo zajištěním proti inflaci, Purves naznačil, že aktivum tuto schopnost neprokázalo. V této souvislosti dodal, že je to další důvod, proč se instituce pravděpodobně budou držet dál od aktiva. 

Zájem institucí o bitcoiny

Navzdory tomu, že analytik zpochybňuje schopnost institucí setrvat na trhu, různé subjekty vnímají korekci jako příležitost k investování. 

Například společnost Venture Capital (VC) Seven Seven Six, založená spoluzakladatelem Redditu Alexisem Ohanianem, plánuje svůj první přímý vstup do kryptoprostoru s cílem získat fond ve výši 177,6 milionu dolarů. Firma plánuje využít snížených cen k akumulaci různých aktiv. 

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...