[SPRÁVY] • Obtiažnosť ťažby bitcoinov druhá najvyššia v histórii, vzrástla o viac ako 9 % • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

Kryptomeny, metaverse, NFT

Obtiažnosť ťažby bitcoinov je druhá najvyššia v histórii, vzrástla o viac ako 9 %

Podľa údajov serveru BTC.com vzrástla v stredu obtiažnosť ťažby bitcoinov o 9,3 %, čo predstavuje najväčší skok od januára a druhú najvyššiu úroveň v histórii. Údaj o obtiažnosti ťažby bol na úrovni 30,98 bilióna, a to k výške bloku 751 968, ukázali údaje.

Úroveň obtiažnosti, ktorá sa mení približne každé dva týždne, dosiahla 11. mája historické maximum na úrovni 31,25 bilióna. Obtiažnosť ťažby bitcoinov je meradlom toho, ako tvrdo by musel ťažiar pracovať, aby overil transakcie v bloku a pridal ich do blockchainu alebo „vydoloval“ bitcoiny.

Takéto úpravy obtiažnosti ťažby silne korelujú so zmenami v hashrate – úrovni výpočtového výkonu používaného na ťažbu. [2a]

Mohlo by vás tiež zaujímať: Americký kongresman požaduje po ministerke Janet Yellenovej vysvetlenie ohľadom sankcií pre Tornado Cash

Hlavné mesto Južnej Kórei začína prvú etapu projektu „Metaverse Soul“

Soul v stredu začína uzavretú testovaciu prevádzku prvej fázy svojho projektu metaverse. V rámci skúšobnej prevádzky prebehne virtuálna rekonštrukcia soulskej radnice a námestia Seoul Plaza, kde sa účastníci môžu zapojiť do interaktívnych aktivít a hier.

Súčasťou je aj virtuálna poradňa pre mladých ľudí, v nej sa môžu stretnúť s mentormi v metaverse a diskutovať s nimi o svojich problémoch. Mesto vysvetľuje, že to pomôže zmierniť obavy z nepríjemného pocitu pri osobnom rozhovore s potenciálnym mentorom.

Soft open sa zúčastní približne 3 200 účastníkov zo Seoul Learn, mestskej online vzdelávacej platformy a odborníci zo Seoul IT Tech Governance Group. Oficiálne spustenie prvej fázy Metaverse Seoul je plánované na koniec novembra tohto roku. [2b]

Ethereum classic (ETC) zaznamenalo pred the Merge masívny nárast rýchlosti hashrate

Podľa údajov, ktoré zdieľa Gayatri Dhumal, výskumník spoločnosti BitwiseInvest, zaznamenalo ethereum classic (ETC) od júna 83-percentný nárast hashrate. Zároveň hashrate etherea (ETH) pred nadchádzajúcim upgradom poklesol o 11 %. Ethereum classic bolo príjemcom číslo jedna prebiehajúceho odlivu ťažiarov etherea.

Na konci júla získal kontroverzný hard fork podporu od Vitalika Buterina. Kanadský programátor ho označil za „skvelú“ alternatívu pre ťažiarov. Token ETC zažil výraznú rally po tom, čo generálny riaditeľ spoločnosti Antpool Leon Lv oznámil investíciu 10 miliónov dolárov do reťazca.

Zároveň sa objavujú snahy o spustenie nových hardforkov pre ťažiarov. Je však veľmi nepravdepodobné, že by sa nové proof-of-work tokeny presadili kvôli nedostatočnej podpore zo strany búrz a hlavných decentralizovaných aplikácií. [2c]

Banky, burzy, firmy

Americký kongresman preskúma všetky súbory Binance US týkajúce sa bezpečnosti spotrebiteľov

Brian Shroder, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Binance US, dostal federálny list, v ktorom žiada o urýchlené zverejnenie oficiálnych dokumentov, ktoré dokazujú, že burza dodržiava rôzne bezpečnostné protokoly zamerané na investorov. Žiadosť pochádza od predsedu podvýboru spadajúceho pod Výbor pre dohľad a vládnu reformu Snemovne reprezentantov Spojených štátov.

V liste adresovanom spoločnosti Shroder kongresman Raja Krishnamoorthi z podvýboru pre hospodársku a spotrebiteľskú politiku zdôraznil nedostatočnú účasť kryptografických búrz na pomoci vláde USA obmedziť finančné podvody a chrániť investorov a uviedol: „Vláda USA sa snaží obmedziť finančné podvody a chrániť investorov:

Krishnamoorthi prejavil skepsu k procesu preverovania, ktorý stojí za uvedením tokenov na kryptoburzy, čo v konečnom dôsledku zvyšuje riziká pre investorov. Binance US, ako dcérska spoločnosť najväčšej krypto burzy Binance, bola podvýborom oslovená na predloženie rôznych dokumentov – v snahe pomôcť preskúmať hĺbku ich vyššie spomínaných obáv. [3a]

Singapurský súd zveril krypto požičovňu Hodlnaut do dočasnej súdnej správy

Takmer mesiac po tom, ako Hodlnaut zmrazil výbery, bol tento poskytovateľ krypto pôžičiek umiestnený pod dočasnú súdnu správu.

Pre nezasvätených: Súdna správa je v podstate metóda reštrukturalizácie dlhu, kedy je menovaný nezávislý súdny správca, ktorý dohliada na záležitosti, podnikanie a majetok spoločnosti vo finančnej tiesni.

Vďaka poslednému rozsudku, ktorý vydal singapurský súd 29. augusta, bude Hodlnaut dočasne chránený pred súdnymi konaniami tretích strán, čo mu umožní ozdravenie.

Veriteľ už skôr uviedol, že podstúpenie súdnej správy mu poskytne najlepšiu šancu na ozdravenie namiesto podania žiadosti o pozastavenie, ktoré by mohlo vyvolať nútenú likvidáciu majetku. [3b]

Mohlo by vás tiež zaujímať: Decentralizovaná burza Uniswap zablokovala 253 krypto adries

CBDC, Regulácie

Paraguajský prezident vetoval navrhovanú reguláciu kryptografického priemyslu

Paraguajský prezident vetoval návrh zákona, ktorý by reguloval komerčné aktivity súvisiace s digitálnymi aktívami, vrátane ťažby kryptomien.

Podľa tweetu z 29. augusta z oficiálneho paraguajského prezidentského účtu na Twitteri, ktorý odkazuje na vetovaný návrh, prezident Mario Abdo Benítez návrh zákona v plnom rozsahu zamietol. O správe informovali aj španielsky písané médiá vrátane denníkov La Nación a Infobae.

Zdá sa, že Abdoovo rozhodnutie vetovať návrh zákona sa sústredí na podmienku, aby ťažba kryptomien bola uznaná ako priemyselná činnosť so sadzbou za elektrinu obmedzenú na 15 % nad súčasnú priemyselnú sadzbu, uviedol La Nación. [4a]

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...