[SPRÁVY] • Elon Musk objasňuje svoj postoj k bitcoinu po obrate Tesly • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

Uplynulý týždeň sa bitcoinu, ktorý sa 13. júla po najnovších číslach amerického indexu spotrebiteľských cien ponoril pod 19 000 USD, celkom darilo. V tej chvíli sa totiž do hry zapojili býky a nedovolili ďalší pokles.

Práve naopak, BTC začal rýchlo naberať na hodnote a pred víkendom sa vrátil na 20 000 USD. V sobotu a v nedeľu sa aktívum dočkalo ďalších pôsobivých výkonov a vyskočilo nad 22 000 USD. Po začiatku pracovného týždňa sa situácia ešte zlepšila. Tá vyvrcholila nárastom ceny na viac ako 24 000 USD, čo sa stalo novým najvyšším cenovým bodom za viac ako mesiac.

Napriek tomu sa objavila správa, že Tesla Elona Muska predala počas druhého štvrťroka takmer 1 miliardu dolárov zo svojich podielov v BTC. To malo okamžitý vplyv na cenu bitcoinu, ktorá klesla približne o 1 500 USD a v súčasnosti sa stretáva s cenou pod 23 000 USD.

Väčšina altcoinov v posledných dňoch zaznamenala pôsobivé zisky, ale v dennom meradle sa vrátili späť. Ethereum patrilo k tým, ktorým sa darilo najpôsobivejšie. Počas zhruba týždňa prudko vzrástlo z 1 000 na viac ako 1 600 USD a zaznamenalo nové 40-denné maximum. Teraz však ETH stratilo približne 6 % a obchoduje sa tesne nad 1 500 USD. [1]

Kryptomeny

Elon Musk objasňuje svoj postoj k bitcoinu po obrate Tesly

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk uviedol, že rozhodnutie jeho spoločnosti predať väčšinu svojich podielov v bitcoinoch by nemalo byť brané ako nejaký rozsudok nad vlajkovou kryptomenou. Popredný výrobca elektronických automobilov predal v druhom štvrťroku bitcoiny v hodnote 936 miliónov dolárov.

Musk vysvetlil, že Tesla musela svoje podiely zlikvidovať, pretože sa spoločnosť obávala o svoju celkovú likviditu kvôli odstávkam v Číne. Tento multimiliardár tiež uviedol, že spoločnosť je otvorená možnosti zvýšiť v budúcnosti svoje podiely v bitcoinoch.

Musk bol tiež kritický k bitcoinu počas hovoru o výnosoch a tvrdil, že neprispieva k ekologicky udržateľnej budúcnosti.

„Kryptomena je vedľajšou show. Veľmi o nej nepremýšľame,“

– povedal. [2a]

Objem obchodovania s kryptomenami v Indii sa zotavuje

Objemy obchodov na kryptoburze WazirX vzrástli 20. júla o približne 35 % na 7,18 milióna USD z 5,30 milióna USD 1. júla, ako vyplýva z údajov serveru nomics.com sledujúceho kryptoindexy, pretože ceny bitcoinu v stredu vzrástli a krátko prekročili hranicu 24 000 USD.

Ďalšia indická kryptoburza, CoinDCX, zaznamenala 20. júla zhruba 63-percentný nárast objemov na 3,37 milióna USD z 2,07 milióna USD 1. júla, ukázali údaje. Objemy na indických burzách klesli o viac ako 60 % po tom, čo od 1. júla začala platiť 1-percentná daň odvádzaná zo zdroja (TDS) na predaj a prevod kryptoaktív nad 10 000 indických rupií (125 USD).

Podľa prieskumu spoločnosti Crebaco sa objemy obchodov prepadli na najnižšiu úroveň za posledné roky po tom, čo 1. apríla začala platiť 30-percentná paušálna daň. [2b]

Banky, burzy, firmy

Coinbase tvrdí, že nemá žiadnu expozíciu voči neúspešným krypto firmám Celsius, 3AC a Voyager

Coinbase tvrdí, že nemala „žiadnu finančnú expozíciu“ voči skrachovaným krypto firmám Celsius Network, Three Arrows Capital (3AC) alebo Voyager Digital, a dúfa, že tak zmierni obavy, že by burze mohol hroziť nedostatok likvidity.

„Mnohé z týchto firiem boli predlžené s krátkodobými záväzkami, ktoré neboli v súlade s dlhodobejšími nelikvidnými aktívami,“

– uviedla spoločnosť 20. júla v príspevku na blogu.

Každá z vyššie uvedených firiem vyhlásila bankrot po tom, čo pád cien kryptomien viedol k likvidácii masívne zadlžených pozícií.

„Do týchto typov rizikových úverových praktík sme sa nezapojili a namiesto toho sme sa zamerali na budovanie nášho finančného podnikania s rozvahou a zámerným zameraním na klienta,“

– dodala Coinbase. Akcie Coinbase po tejto správe vzrástli o 15 % na 75,68 USD. Od začiatku roka sa akcie prepadli o 70 %, keď na začiatku januára klesli z 251 dolárov. [3a]

CBDC, Regulácia

Veľká Británia sa snaží regulovať stablecoiny ako súčasť zákona o nových trhoch

Spojené kráľovstvo sa teší na úpravu svojich finančných zákonov po brexite. A snaží sa regulovať stablecoiny prostredníctvom svojho nového zákona o trhoch. Britské ministerstvo financií v stredu predstavilo návrh nového zákona o trhoch, v ktorom uvádza, že sa snaží regulovať „určité typy“ stablecoinov ako formu digitálnych platieb.

Podľa nového návrhu zákona si Spojené kráľovstvo kladie za cieľ „udržať svoju pozíciu otvoreného a globálneho finančného centra“. A plánuje „prispôsobiť reguláciu finančných služieb britským trhom tak, aby posilnila konkurencieschopnosť Spojeného kráľovstva ako globálneho finančného centra a priniesla lepšie výsledky pre spotrebiteľov a podniky“. [4a]

Austrálsky regulátor skúša automatické sťahovanie kryptografických podvodných stránok

Odborníci na kybernetickú bezpečnosť uvítali nový pokus austrálskej Komisie pre hospodársku súťaž a ochranu spotrebiteľa (ACCC) o automatické odstraňovanie podvodných webových stránok. V rámci tejto skúšky boli po nahlásení viac ako 300 podvodných stránok vyradené z prevádzky desiatky podvodných stránok, vrátane krypto podvodov.

ACCC oznámila, že Austrálčania v minulom roku prišli v dôsledku podvodov s kryptomenami o 113 miliónov dolárov. Nový skúšobný projekt bude prebiehať v spolupráci s Austrálskou komisiou pre cenné papiere a investície (ASIC) a zameria sa na účinné odstraňovanie podvodných webových stránok potom, čo boli nahlásené austrálskym regulačným orgánom, aby ochránil potenciálnych investorov pred tým, aby sa stali obeťou kryptografického podvodu.

ACCC využíva službu protiopatrenia od britskej spoločnosti Netcraft, ktorá podobnú službu už štyri roky poskytuje britskému Národnému centru kybernetickej bezpečnosti. [4b]

Juhokórejský finančný dohľad vyšetruje devízové ​​trhy kvôli nelegálnym kryptotransakciám

Vzhľadom na to, že niektoré transakcie sa týkali kryptoburz, úrady podľa anonymného vysokého predstaviteľa finančného dohľadu preverujú, či nie sú spojené s praním špinavých peňazí alebo menovými špekuláciami s využitím kryptoaktív. Hoci zabudol identifikovať dotyčné burzy, ako jeden z preverovaných veriteľov bola odhalená banka Shinhan.

Preverovaním transakcií regulátor skúma, či neboli porušené zákony o praní špinavých peňazí a obchodovaní s devízami. Regulačné orgány na vyšetrovaní tiež úzko spolupracujú s prokuratúrou v krajine. [4c]

Related Posts

[SPRÁVY] • Spoločnosť OpenSea zavádza nové zásady pre boj proti krádežiam NFT • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Po relatívne pokojnom víkende, ktorý...

[SPRÁVY] • Výkonní pracovníci spoločnosti Coinbase čelia žalobe akcionára • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: Kryptomeny Babydoge Swap Testnet bude spustený...

Coinbase zaznamenala ve 2. čtvrtletí ztrátu 1,1 miliardy dolarů kvůli „rychlému a zběsilému“ poklesu kryptoměn

Kryptoburzovní gigant Coinbase uvedl „rychlý a zběsilý“ pokles kryptotrhů...

Bývalý výkonný ředitel BitMEXu se přiznal k porušení zákona o bankovním tajemství

Další top manažer se připojuje ke třem spoluzakladatelům kryptoburzy...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Bonusová správa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...